Посли країн Євросоюзу підтримали пропозицію Єврокомісії надати Україні 1,2 мільярда євро додаткової макрофінансової допомоги. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.
“Це означає, що пропозиція може бути швидко розглянута в Європейському парламенті задля якнайшвидшого прийняття документа”, — зазначається у повідомленні.
Йдеться про намір надати швидку підтримку в ситуації гострої кризи та зміцнити стійкість України.
Текст рішення має бути прийнятий Європейським парламентом і Радою, перш ніж він набуде чинності, уточнили в Раді ЄС.
В Раді ЄС наголошують, що нинішня геополітична напруженість згубно впливає на економічну та фінансову стабільність України. Постійні загрози безпеці вже викликали значний відтік капіталу. Україна втрачає доступ до міжнародних ринків капіталу через посилення геополітичної невизначеності та її вплив на економічну ситуацію.
“ЄС підтримує Україну також економічно. Нинішня геополітична напруженість має серйозний економічний вплив на Україну. Держави-члени готові надати 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. Я радий повідомити, що сьогодні (11 лютого — ред.) ми вирішили підтримати пропозицію Комісії, щоб фінансова допомога могла надійти в Україну без зволікань”, — сказав міністр економіки Франції Бруно Ле Мер.
Ця екстрена макрофінансова допомога розрахована на 12 місяців і складатиметься з двох виплат. Видача першого траншу, за умови політичної передумови та задовільного виконання програми МВФ, відбудеться швидко після схвалення цієї пропозиції, після набуття чинності Меморандуму про взаєморозуміння щодо конкретних заходів структурної політики, узгодженого між Європейською комісією від імені ЄС та України, пояснили у Раді ЄС.
Видача другого траншу буде пов’язана з безперервним задовільним виконанням як програми МВФ, так і заходів політики, узгоджених у Меморандумі про взаєморозуміння.
“Меморандум про взаєморозуміння, який лежить в основі цієї операції з надання екстреної макрофінансової допомоги, ймовірно, буде зосереджений на обмеженій кількості здійсненних короткострокових політичних дій у найбільш нагальних пріоритетних сферах, таких як посилення економічної стійкості та стабільності, управління та верховенства права та енергетики”, — йдеться у повідомленні.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook