Про це повідомляє Sunday Times.
Як зазначається в публікації, рішення ухвалене після того, як Преторія звернулася за юридичною консультацією з приводу своїх зобов’язань заарештувати Путіна.
Путіна запросили взяти участь у саміт глав п’яти країн з економікою Бразилії, Росії, Індії, Китаю і приймаючої країни, що розвивається, – Південної Африки.
ПАР відмовилася підтримати санкції проти Росії чи засудити її агресію проти України. Однак видача ордера на арешт Путіна Міжнародним кримінальним судом за насильницьку депортацію українських дітей з окупованої Росією території поставила правлячу партію ПАР у незручне становище.
Південно-Африканська республіка входить до країн, які підписали Римський статут, що зобов’язує її виконувати рішення МКС.
“У нас немає варіанта не заарештовувати Путіна. Якщо він сюди приїде, нам доведеться його заарештувати”, – сказав представник уряду ПАР.
Як пише Sunday Times, минулого тижня президент ПАР Сиріл Рамапоса призначив спеціальний урядовий комітет на чолі з віце-президентом країни, який має вивчити варіанти дій влади через видачу ордера на арешт Путіна.
За словами джерела видання, комітет не зможе знайти інших варіантів, окрім участі Путіна у саміті з відеозв’язку з Москви.
Високопосадовці підтвердили Sunday Times, що Преторія веде переговори про це з Москвою.
У березні Міжнародний карний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна. Це означає, що Преторія, де у серпні відбудеться саміт БРІКС (Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР), має заарештувати його після прибуття.
Влада ПАР у квітні заявила, що має намір вийти з Римського статуту, проте потім повідомила, що Південно-Африканська Республіка залишається учасником Міжнародного кримінального суду і продовжуватиме послідовне застосування міжнародного права.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook