Чим реально загрожують Україні Угорщина, Польща, Румунія та Сербія, якщо ми не підемо на поступки їм? З приводу цього у виданні «Вголос» висловилися експерт із питань зовнішньої та безпекової політики, дипломат Олександр Хара; дисидент, правозахисник, народний депутат трьох скликань Верховної Ради України Степан Хмара та військовим експерт, полковник запасу, працівником оперативного управління Генштабу Олег Жданов.
Зокрема Олександр Хара наголошує, що «такі країни, як Польща, Угорщина, Румунія чи навіть Сербія тиснуть на Україну через те, що ми слабкі». А відтак уточнює: «Що стосується Угорщини, Польщі та Румунії, то вони, звичайно, можуть зробити більше шкоди Україні. У ЄС, НАТО та інших міжнародних організаціях ці країни можуть блокувати важливі рішення та питання для України».
Степан Хмара не бачить необхідності дискутувати з цими країнами, які зараз роблять агресивні випади проти України, «бо сперечатись – означає виправдовуватись. Мають бути дипломатичні кроки з боку України. Ми ж поки є суверенною державою». Натомість Олег Жданов підкреслює: «Для того, щоб самостійно боротися з цими випадами з боку Угорщини, Румунії, Польщі та Сербії, потрібно мати на це політичну волю. Наша влада мала б робити із України не об’єкт на міжнародній арені, а суб’єкт. Тобто ми повинні були позиціонувати себе як самостійна держава, висловлюватись про виконання іноземними країнами усіх міжнародних зобов’язань щодо України. Але цього не сталось».
Олександр Хара зазначає, що є ще один аспект, яким не скористалась наша країна. «Коли проти України активізувався цей «західний фронт» у складі Угорщини, Польщі та Румунії, можна було зіграти на їх слабких місцях, – підкреслює він. – Адже, як на мене, у цих трьох країнах є абсолютно різне бачення щодо майбутнього України. От, до прикладу, румуни наразі не бачать українські території як частину своєї держави, бо поки їм це не вигідно, а от угорці – вони б хотіли анексувати частину України. Це гарна можливість створити важіль впливу та розколоти цю єдність». Аналітик наголошує, що Україні «в жодному разі не варто погоджуватись на диктатуру Польщі щодо бачення історії України. Історія – це самоідентифікація. Без історії буде дуже складно зберегти українську націю. Я вже не кажу про те, що без історії ми не зможемо протидіяти РФ, яка використовує її, як зброю».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Порошенко зумів підпорядкувати собі всю внутрішню політику, державну і судову влади, проте його зовнішня і безпекова діяльність зазнала повного провалу, бо оточив себе в цій царині бездарними підлабузниками