Як поєднувати смирення із використанням медіа-ресурсів задля свідчення світу про істини Православ’я і чи варто священнику йти у шоу-бізнес – про ці та інші питання поспілкувався сьогодні, 22 січня, зі студентами Волинської духовної семінарії УПЦ переможець вокального конкурсу «Голос країни» і водночас місіонер та проповідник протоієрей Олександр Клименко.
Отець Олександр зауважив, що у сучасному світі, який, як він висловився, є вже не інформаційним, а пост-інформаційним, без використання Інтернету та медіа-ресурсів для проповіді та донесення широкому загалу інформації про церковне життя обійтися не можна. Разом із тим постає питання – як знайти «золоту середину» між виконанням заповіді Спасителя: «коли подаєте милостиню, то нехай права рука не знає що робить ліва», та тими ж словами Господа з Нагорної проповіді: «запаливши свічу не ставлять її під сосудом, але так, щоби світила усім в домі» в контексті донесення до суспільства інформації про ті добрі справи, які робить Церква, власне з метою проповіді Євангелія? Отож, отець Олександр порадив майбутнім душпастирям бути собою і не прагнути відразу ж давати інтерв’ю журналістам, і тим більше – йти на сцену.
«Знаєте, що є моїм страшним сном після того, як мене Господь сподобив стати переможцем пісенного конкурсу, чого я боюся найбільше? Що священники масово підуть у шоу-бізнес, захочуть йти на сцену. Те, що я роблю зараз, я по-перше роблю з благословення мого правлячого архієрея митрополита Антонія, а по-друге я йду на сцену лише тоді, коли я можу проповідувати між піснями. І я не провожу концертів у пости, лише зустрічі. А загалом тут правильною є приказка «не знаючи броду, не лізь у воду». Я пішов на конкурс, бо я з дитинства співаю. Почніть проповідувати у себе на парафії, попроповідуйте років 10-15 і потім йдіть на прямі ефіри, тощо. Розумієте, журналіст не повинен бути «сильнішим» за священника. І зі світом треба говорити так, щоби з одного боку не виходити за рамки дозволеного, а з іншого – щоби вміти дати коротку, влучну і цікаву відповідь. А це треба вміти. А щодо смирення, то якщо ви переймаєтеся тим, як ви виглядаєте на сцені, то це не смирення – навпаки це свідчить про те, що ви себе любите. Отці Церкви не переймалися тим, якою буде їх проповідь перед 10-тисячним натовпом – вони предстояли перед Богом, і байдуже їм було як їх «обплюють»»,- такі, зокрема, поради дав семінаристам отець Олександр.
Разом із тим він зауважив, що сучасний світ розвивається у такому напрямку, що «публічною людиною» стає не лише священник, а будь-яка людина. «Ми рухаємося до світу зі «скляними стінами». От вчора на концерті я просто спілкувався із семінаристом, а якась жіночка знімала це усе на свій смартфон – просто на пам’ять. Я вже не пам’ятаю деталі розмови, а вона може бути зафіксована»,- зауважив отець Олександр.
Отож, медіа-ресурси, Телеграм, Інстаграм, You-tube, можна і варто використовувати для проповіді Православ’я, для розповіді про церковне життя та навіть для того, щоби людина, яка заслабла на великодні свята і не має можливість піти до храму, змогла відчути радість пасхального богослужіння завдяки тій самій оn-line-трансляції. А «скляні стіни» майбутнього світу цілком можуть налаштувати православного священнослужителя до виконання заповіту Христа-Спасителя: «так нехай же просвітиться світло ваше перед людьми, щоби вони бачили добрі діла ваші прославили Отця вашого,що є на Небесах».
«Але не забувайте ще про одне – не перебільшуйте. Тобто, не робіть селфі з богослужіння за мить до Євхаристії», – наголосив протоієрей Олександр Клименко.
Студенти ВДС також мали можливість поставити отцю Олександру свої запитання.
Своєю чергою, ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський) подякував протоієрею Олександру Клименку за цікаву та змістовну бесіду зі студентами волинської духовної школи. «Господь дав вам такий, можна сказати, ангельський голос, ви є унікальною людиною, і цей ваш талант ви використовуєте для проповіді Євангелія. Щиро дякуємо вам за цю зустріч»,- зауважив отець Євменій.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook