Про переваги об’єднання громад розповіли у Ківерцівському районі (ФОТО) - Волинь.Правда

Про переваги об’єднання громад розповіли у Ківерцівському районі (ФОТО)

Показати всі

Про переваги об’єднання громад розповіли у Ківерцівському районі (ФОТО)

Нагадаємо,у разі підписання Луцька міська рада гарантує прилучанам продовжити маршрут №19,обіцяє асфальтування вулиці Богуна на дольовій участі міста,села та області. Місцевий фельдшерсько-акушерський пункт обіцяють включити в луцьку мережу обслуговування,а також створити на базі сільської ради філію ЦНАПу. Також у випадку співпраці міський голова Луцька переконував,що лобіюватиме виділення коштів на побудову нового дитсадочка у Прилуцькому,а поки його немає,пообіцяв,що діти Прилуцької сільради зможуть відвідувати міські садочки. Натомість луцька мерія розраховує на отримання земельних ділянок для розширення меж міста.
 
Представники партії «УКРОП»,які ініціювали зустрічі із мешканцями Прилуцького,Дачного,Жабки,впевнені,що співпрацювати з містом невигідно. За словами голови Волинського УКРОПу,голови фракції «УКРОП» в облраді Вячеслава Рубльова,мову з Луцьком потрібно одразу вести про об’єднання в єдину територіальну громаду.
 
«Лише за умови створення об’єднаної територіальної громади жителі Прилуцької сільської ради отримають реальні переваги,а не лише пусті обіцянки»,– наголосив на зборах у Прилуцькому Вячеслав Рубльов.
 
«Об’єднані громади також отримують медичну і освітню субвенцію. Кошти на розвиток громад також виділяються з Державного фонду регіонального розвитку. Ще одна важлива перевага – об’єднані громади зможуть розпоряджатися державними землями,які знаходяться за межами населених пунктів,крім земель оборони,природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення загальнодержавного значення,інших земель,які мають важливе значення для держави),- пояснив Вячеслав Рубльов. – Чим швидше відбудеться об’єднання – тим швидше сільські території матимуть перспективу для економічного та соціального розвитку».
 
Депутат Волинської обласної ради (фракція «УКРОП»),житель села Прилуцьке Олександр Омельчук наголосив,що Прилуцьку сільську раду у перспективі за два роки приєднають до Луцька. Зважаючи,на це часу гаяти на договір співпраці – немає коли.
 
Як живеться селянам,які не побоялися та одними із перших в Україні об’єдналися в територіальну громаду,мешканцям Прилуцького пояснив голова об’єднаної територіальної громади у Зимному В’ячеслав Католик.
 
«Ми об’єднали чотири сільські ради,відповідно населення збільшилося із 1500 до більш як шести тисяч осіб. Ми розуміли,що держава стимулює такі об’єднання в першу чергу матеріально. До нас уже надійшло 5,5 мільйона гривень державної субвенції на розвиток інфраструктури. Крім того,нас паралельно підтримують і в області,тому вдалося отримати з обласного бюджету ще 1,5 мільйона гривень. Також ми отримуємо кошти із Державного фонду регіонального розвитку. Загалом ми залучили близько 10 мільйонів гривень,тоді як раніше кожна сільська рада отримувала максимум по 500 тисяч. В сукупності,як об’єднана громада,ми реалізовуємо 30 проектів різного напрямку – від вуличного освітлення до асфальтування доріг»,- розповів В’ячеслав Католик.
 
Власне,саме грошове питання – найголовніше у процесі об’єднання. Адже збільшення надходжень на практиці означає – покращення передусім соціальної інфраструктури,а,відтак,і створення комфортних умов життя для місцевих мешканців.
 
Голова фракції «УКРОП» у Луцькій міській раді Ігор Поліщук наголосив,що бюджет розвитку Луцька становить 240 мільйонів гривень. За результатами першого півріччя,бюджет перевиконаний на 44 мільйони гривень. Зі слів Ігоря Поліщука,за умови створення територіальної об’єднаної громади,частина цих коштів буде надходити і в села Прилуцької сільради.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook