30 листопада 2017 року, у другий день роботи Архієрейського Собору РПЦ, який проходить у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві, у своїй доповіді Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій згадав про взаємини Церкви з державою. Предстоятель УПЦ охарактеризував їх як непрості. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Митрополит Онуфрій зазначив: «Зокрема, станом на сьогодні, у Верховній Раді України знаходяться дванадцять законопроектів, щодо суспільної моралі та діяльності релігійних організацій. Серед них до позитивних можна віднести наступні законопроекти: №6747 (щодо права лікаря на відмову від аборту з міркувань совісті); №6696(про скасування вимог обов’язкової перереєстрації релігійних організацій як умови збереження неприбутковості) і №6642(щодо спрощення оформлення документів при реєстрації релігійних організацій). До негативних необхідно віднести наступні законопроекти: №4128 (щодо зміни релігійними громадами своєї підпорядкованості); №4511 (про встановлення особливого статусу для релігійних організацій) та №5309 (щодо назви релігійних організацій, що входять в структуру релігійної організації, керівний центр якої знаходиться в державі, визнаній державою-агресором)».
Його Блаженство також озвучив стурбованість прийняттям 16 червня 2016 року Верховною Радою України Постанови №4793«Про звернення Верховної Ради до Константинопольського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній Церкві в Україні». А відтак повідомив Собору: «У свою чергу, єпископат Української Православної Церкви звернувся до голови Верховної Ради України і депутатів Верховної Ради України з проханням не втручатися у внутрішні справи Церкви, оскільки дане звернення є порушенням українського законодавства, згідно з яким Церква відокремлена від держави, а держава від Церкви».
Піддав критиці митрополит і процес реєстрації статутів релігійних організацій Української Православної Церкви. А відтак відзначив і позитивні моменти законодавчої діяльності: «Вони, в першу чергу, стосуються ліцензування та акредитації освітніх програм за спеціальністю Богослов’я». Наостанок владика підсумував: «Таким чином, попри ряд проблем і викликів, які сьогодні стоять перед Українською Православною Церквою в її відношенні з державною владою в Україні, сьогодні є цілий ряд позитивних тенденцій, за що ми дякуємо Богові».
Судячи з наявної інформації, Предстоятель УПЦ жодним словом не обмовився про війну, яку веде проти України Росія.
30 листопада 2017 року Собор також визначив, що єдиними нормами, які регламентують буття Української Православної Церкви є рішення Архієрейського Собору РПЦ від 25-27 жовтня 1990 року про незалежність і самостійність УПЦ та Статут про управління УПЦ.
Окрім того, Собор підкреслив, що органами церковної влади і управління УПЦ є її Собор та Синод, який очолюється її Предстоятелем. Відповідно до внесених доповнень у Статут Руської Православної Церкви наголошується, що центр управління УПЦ знаходиться в Києві.
«ВП» нагадує, що Архієрейський Собор РПЦ завершить роботу 2 грудня. Свої настанови у день, який зволить вибрати (1 – 2 грудня), дасть і чинний глава РФ, який вперше за всю історію відвідає Архієрейськиий Собор РПЦ. Наразі В.Путін надіслав привітання з нагоди відкриття Собору, підкресливши, що «Церква завжди була зі своїм народом». А 4 грудня відбудеться літургія з нагоди 100-річчя інтронізації Патріарха Тихона, а після цього делегати відвідають концерт у Кремлівському палаці.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook