Повідомили про загрозу прямої російської інтервенції - Волинь.Правда

Повідомили про загрозу прямої російської інтервенції

Показати всі

Повідомили про загрозу прямої російської інтервенції

Які ризики несе «Турецький потік» для України, розмірковує експерт Ігор Семиволос. Про це йдеться у публікації видання «День». До речі, турецький і російський президенти Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін у Стамбулі взяли участь в урочистій церемонії, присвяченій завершенню будівництва морської ділянки цього  газопроводу.

Iгор Семиволос,  директор Центру близькосхідних досліджень,  нагадує: «Турецький потік» – це старий проект, який вже існував ще до початку збройного конфлікту з Росією. В цьому сенсі політика Туреччини  доволі прагматична. Вона націлена на те, щоб перетворити свою країну в енергетичний хаб, і що більше через неї буде проходити транспортних та інших коридорів, то краще для них».

При цьому він попереджає, що «для України будь-яка диверсифікація російського газу та спроба пустити його через інші газогони несе загрозу, при чому, не лише економічного, а й військового характеру. Адже ми чудово розуміємо, що одна з причин, чому Росія не пішла на пряму військову інтервенцію 2014 року, була газотранспортна система, пошкодження якої під час бойових дій розглядалося як таке, що неможливо зробити. Наявність контрактів, більша частина газу, яка йде українською територією та ін. – це стримуючий чинник. Нам будь-які такі проекти не те, що безпосередньо загрожують, але принаймні створюють додаткові проблеми».

З іншого боку, підкреслює Семиволос, «у тих складних відносинах, які вибудовуються в України з Туреччиною, ми намагаємося мінімізувати будь-який вплив Росії і зробити так, щоб ці відносини будувалися не в трикутнику, а безпосередньо між двома країнами, при мінімальному впливі третьої країни. А це означає, що ми повинні брати до уваги аргументи наших турецьких партнерів про економічну доцільність цього газогону».

Нагадуємо, що «Турецький потік» буде завершений до кінця 2019 року. За версіями експертів, справжня мета цього газогону – оминути Україну як шлях транзиту газу до європейських країн.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook