Україні пощастило, що ситуація на Донбасі не загострилася міжнаціональним або міжконфесійним конфліктом, як це було під час боротьби Хорватії за незалежність у 1991-1995 роках. Про це колишній посол України в Хорватії Олександр Левченко розповів «Апострофу». Він поділився своїми міркуваннями щодо реінтеграції Україною окупованих Росією територій.
На думку Олександра Левченка, «це велика перевага, що на Донбасі немає міжнаціонального чи міжконфесійного конфлікту. У нас світоглядний конфлікт між ідеями вільної демократичної Європи й ідеями «великої Росії» й «русского мира». А відтак уточнює: «У чому іще Україні пощастило, якщо можна так сказати? У Хорватії йдеться про 15 тисяч загиблих з боку хорватів і ще про близько 6-7 тисяч з боку сепаратистів, тобто загалом 22 тисячі загиблих. І це в країні з населенням, вдесятеро меншим за українське».
Проводячи аналогію, дипломат зазначив, що в Україні за такими мірками мова повинна йти про 220 тисяч загиблих, а за фактом зараз 10-12 тисяч жертв: «Це означає, що в нас набагато нижчий поріг недовіри, злоби й ненависті. Ну і крім того, ми живемо в час, коли міжнародне право більш розбудоване, ніж це було в 1991 році».
Левченко вважає, що є чотири сценарії з приводу реінтеграції Донбасу. Один із них – застосування збройних структур. «Чи відповідає військовий сценарій інтересам Кремля? – запитує дипломат. А відтак віповідає: – Звісно, що так! Адже на другий день після початку силової операції через 400 км неконтрольованого кордону увійдуть десятки тисяч російських спецпризначенців і головорізів, у яких може й не бути шевронів російських збройних сил, і почнуться страшні речі».
Левченко резюмує: « Тож військовий сценарій дуже небезпечний. Як на мене, Путін і Кремль дуже на нього розраховують».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook