Аналіз стану здоров’я населення міста Луцька та діяльності закладів охорони здоров’я свідчить про зростання смертності, скорочення середньої очікуваної тривалості життя, а також зростання поширеності хвороб. Про це йдеться у проекті програми «Здоров’я лучан» на 2018-2020 роки, запропонованому на розгляд виконкому сьогодні, 15 листопада.
Так, медики повідомляють, що основними причинами смертності лучан є хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, травми та отруєння. Йдеться також про те, що впродовж останнього десятиліття середня очікувана тривалість життя суттєво скоротилася.
У структурі захворюваності переважають хронічні неінфекційні хвороби (серцево-судинні захворювання, злоякісні новоутворення, ендокринні розлади, алергічні прояви), які характеризуються негативною динамікою.
Зростають захворюваність і смертність від раку в зв’язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення. Окрім того, на переконання луцьких медиків, незважаючи на зменшення впродовж останнього десятиліття кількості травм та отруєнь, рівень їх залишається високим.
Важливою проблемою є зростання захворюваності на соціально небезпечні хвороби, зокрема туберкульоз, ВІЛ/СНІД, хвороби, що передаються статевим шляхом. Захворюваність на туберкульоз у Луцьку збільшилася за 10 років більше, ніж в півтора рази. Значно поширені наркологічні розлади. Високі рівні захворюваності обумовлюють збільшення кількості інвалідів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook