Про таку тенденцію TRAVEL РБК-Україна повідомили у міжнародній агенції Gremi Personal.
Пікове зростання запитів щодо україномовних працівників у Польщі фіксується із серпня 2022 року. Лише у другій половині минулого року кількість таких запитів вже перевищила тисячу, хоча в попередні роки за рік було 200-250.
Водночас у Польщі спостерігається й інші тенденція – за січень-вересень 2022 року у країні зареєстрували понад 10 тисяч українських компаній. Про це йдеться у звіті Польского Економічного інституту.
Загалом у Польщі нараховується понад 25 тисяч підприємств, в яких принаймні одним із акціонерів є українська компанія. Українці у Польщі бажають працювати з українськими компаніями, щонайменше завдяки можливості опинитись у звичному мовному середовищі, вважають в агенції.
“До того ж, це можливість отримати гарну посаду й без знання польської мови та працювати за кваліфікацією не нижче, ніж в Україні. Водночас й українські компанії також мають запит працювати з українцями. В нашій агенції є і приклади співпраці з представниками військово-промислового сектору, які перенесли виробництво до Польщі в цілях безпеки. Сподіваємось, що ми стаємо свідками нового тренду”, – каже директорка департаменту рекрутації агентства Анна Джоболда.
Фото: Українці у Польщі бажають працювати з українськими компаніями (unsplash.com/campaign-creators)
У Європу через війну виїхали мільйони українців. За офіційними даними, у Польщі залишаються понад 1 млн українських біженців. І стільки ж тих, хто приїхав у Польщі до початку війни.
Мільйони українців, які зараз перебувають у Європі, звикли до українських продуктів чи сервісів та мають бажання продовжувати користуватися ними, навіть знаходячись у Польщі чи Німеччині, звертає увагу експерт.
“Зважаючи на ці обставини, бізнеси починають реагувати, здійснюючи зовнішню експансію на нові ринки. Така тенденція викликає додаткові стимули і для польского ринку, який є великим і без конкурентів з України. Однак, усі гравці розуміють, що зараз можна розвиватися, здійснюючи диверсифікацію та розширення”, – додає Анна Джоболда.
Фото: Робота без знання польської мови (freepik.com)
В агенції зазначають, що запити українських бізнесів, які переїжджають, мають свою специфіку.
Наприклад, таких працівників, як менеджери з продажу, український бізнес шукає серед поляків чи українців, які добре володіють польською мовою. Однак, якщо робота не вимагає зовнішньої комунікації, українські компанії шукають україномовних співробітників.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook