Половина жителів не зможе платити за «комуналку»,- експерт - Волинь.Правда

Половина жителів не зможе платити за «комуналку»,- експерт

Показати всі

Половина жителів не зможе платити за «комуналку»,- експерт

Так вважає член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Посилаючись на «Корреспондент»,інформує «Волинська правда».

«Торішнє підвищення тарифів на газ (50%) і тепло (40%) діяло фактично три місяці. І за цей період населення скоротило комунальні платежі на 10%. До 2014 року українці десять років оплачували 99,9% платежів»,- розповів експерт.

Він називає два варіанти розвитку ситуації в 2015 році: «Оптимістичний – за підсумками року вийдемо на оплату комунальних послуг в 60%,песимістичний – буде оплачено тільки 50% комунальних платежів».

Корольчук пояснює,що в минулому році комунальні платежі повинні були зібрати майже 39 мільярдів гривень платежів,але з різних причин українці сплатили лише 36 мільярдів. «Цього року сума збору за всі комунальні платежі передбачена за попередніми даними в розмірі 80 мільярдів гривень. У гіршому випадку українці оплатять лише 40 мільярдів,у кращому – близько 60. 20 мільярдів в будь-якому випадку буде борг»,- зазначив експерт.

За його словами,у населення просто не буде матеріальної можливості оплатити нові рахунки. Як результат,громадяни можуть організовувати протестні рухи або масово звертатися до судів.

Корольчук наголосив,що НКРЕКУ досі не надала економічно обґрунтованих показників,чому встановлено саме такі тарифи. На думку експерта,уряд,таким чином,вирішив «покрити свої борги за рахунок споживачів».

Перегляд пільгових показників (100 кВт ДПА електроенергію та 200 кубів за газ) експерт називає «хитрою спробою уряду здерти ще гроші з громадян»,оскільки насправді такі цифри нереальні для українських умов.

Як повідомляли ЗМІ,згідно з програмою співпраці України з МВФ,цього року відбудеться підвищення тарифів на газ на 280%,на тепло – на 66%,на електроенергію – на 40%. Зокрема,з 1 квітня мінімальний тариф на газ для населення зросте до 3600 гривень за тисячу кубів,причому така ціна буде діяти на обсяг до 200 кубометрів на місяць і тільки для опалення в опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня. Обсяг понад 200 кубометрів на місяць,а також спожитий не в опалювальний сезон газ буде оплачуватися за ціною 7188 грн за тисячу кубометрів.

Також з квітня середньозважений тариф на тепло для населення буде збільшено на 71,8% (на 224,5 грн/1 Гкал) – до 537,2 грн/1 Гкал (без ПДВ). Натомість підвищення тарифів на електроенергію для населення планують затвердити в п`ять етапів: до квітня 2017 року вони повинні зрости в 3,5 рази. Згідно з новими тарифами споживання до 100 кВт/год на місяць коштуватиме 0,37 грн за кВт/год,від 100 кВт/год до 600 кВт/год на місяць – 0,63 грн за кВт/год.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook