Показали заяви та інші документи, які лучани писали 100 років тому (ФОТО) - Волинь.Правда

Показали заяви та інші документи, які лучани писали 100 років тому (ФОТО)

Показати всі

Показали заяви та інші документи, які лучани писали 100 років тому (ФОТО)

 У Луцьку з нагоди сторіччя функціонування інституту державної служби в Україні відбулась виставка друкованих видань «Державній службі – 100 років». Виставка була представлена працівниками Державного архіву у понеділок, 18 червня, в овальному залі Волинської обласної державної адміністрації.

Цьогоріч державна служба України святкує свій столітній ювілей. Саме 100 років тому, після обрання Гетьманом України Павла Скоропадського, заклали основи сучасної державної служби в Україні, які ми маємо і до сьогодні. За часів гетьманату визначили порядок призначення осіб на «урядову службу», схвалили Урочисту обітницю урядовців на вірність Українській державі, яка до сьогодні є однією з вимог призначення на службу.

Начальник відділу інформації та використання документів Національного архівного фонду Державного архіву Волинської області Любов Коць розповіла всім зацікавленим про представлені експонати. Особливістю виставки було те, що всі охочі могли подивитися на оригінали документів Державного архіву Волинської області, бо ж зазвичай, за словами Любові Коць, працівники архіву рідко показують на виставках оригінали документів.

Також до уваги відвідувачів були представлені копії документів, які знаходяться у фондах центрального державного архіву вищих органів влади Центрального Державного кінофотофоноархіву України. Показала працівниця архіву й оригінал присяги держслужбовців, яку прийняли у 1918 році.

«Ця присяга держслужбовців була прийнята 30 травня 1918 року. Також до вашої уваги повідомлення, грамоти гетьмана Павла Скоропадського і Закон «Про тимчасовий державний устрій України», який і регулював основні законні засади діяльності гетьманату Павла Скоропадського». «У своїх фондах ми виявили дві основні газети, де друкували всі закони прийняті Павлом Скоропадським, а також накази про призначення міністрів, заступників міністрів ( тоді ця посада називалася товариш міністра). Публікувалися в цих газетах також наявні вакансії, різні оголошення, повідомлення про діяльність основних центральних органів влади», –  додала працівниця архіву.

Зазначено, що на держслужбу може прийматися громадянин України. Також представлений Закон України «Про громадянство», який був прийнятий 2 липня 1918 року. Цікавими були й оригінали заяв лучан, які жили в місті сто років тому.

«Зокрема, представлено заяви жителів Луцька про прийняття на роботу в державні установи. Ці заяви надзвичайно цікаві. Ми бачимо заяву про прийняття на роботу в Луцьку міську раду дружини підполковника Олександри Булаєвої, яка просила прийняти її на роботу у зв’язку з тим, що немає засобів для існування та виховання сина. Тут вона пояснює, що причиною є те, що її чоловік перебуває в полоні», –  розповідає Любов Коц.

Також вона зазначила, що за часів правління Павла Скоропадського, комісія з пошуку відомостей про військовополонених відносилась до державної служби. Виставку відвідали держслужбовці, працівники Волинської облдержадміністрації, голова Волинської ОДА Олександр Савченко та інші.

Після завершення виставки, держслужбовці послухали публічну лекцію першого заступника Голови Нацдержслужби України Володимира Купрія на тему: «Державна служба в Україні та формування її позитивного іміджу в умовах європейської інтеграції».

   

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar просто я сказав:

    Вітаю всіх державних службовців України зі святом., здоров’я і витримки на многії літа. Особливо хочеться звернути увагу на тих держслужбовців, які працювали в роки незалежної України. Вони віддали кращі роки свого життя і чесно працювали за невелику зарплату на благо нашої України. Проте влада залишила на старість їх бідняками. Відмінила закони, які гарантували держслужбовцям кусочок хлібчика з тоненьким шаром масла. Тепер для них відкриті мгазини з дешевим, але черствим хлібом біля пекарень та секон-хенди. Ганьба теперішній владі – від депутата місцевого рівня до президента.