Показали, яким буде фонтан на головній площі Луцька (ФОТО) - Волинь.Правда

Показали, яким буде фонтан на головній площі Луцька (ФОТО)

Показати всі

Показали, яким буде фонтан на головній площі Луцька (ФОТО)

В архітектурній майстерні “Балан та Стельмащук” запропонували проект фонтану на Театральному майдані Луцька, – про це йдеться на сторінці майстерні.

«В архітектурній майстерні розуміли, що взявшись за цю Роботу ми викличемо на себе шквал критики. Але впевненість у тому, що така ганебна споруда паплюжить центр міста – переважила. Тому представляємо наш наступний Проект: «Капітальний ремонт фонтану з влаштуванням комплексу рекреаційних споруд на Театральному майдані у місті Луцьку», – вважають автори пректу.

За словами архітекторів, під час обстеження конструкцій спеціалізованю лабораторією існуючого бетонного “корита”, спеціалісти виявили велику кількість мікро-тріщин в бетонних конструкціях.

Фахівці рекомендують провести заходи з герметизації бетонного масиву речовинами на основі рідкого скла та глибокопроникними герметиками. Виконання таких процедур є дуже дорогими та не завжди ефективними. Крім того,  необхідно передбачити зовнішне облицювання чаші фонтану гранітом, та влаштування гранітних парапетів, що робить кошторис споруди надзвичайно дорогим для міського бюджету.

Автори проекту вважають, що фонтани з відкритим дзеркалом води, в наших кліматичних умовах малораціональні. Більшу частину року це фактично “сміттєзбірники”, в яких накопичується пилюка, бруд та сміття, що потім розчиняються у воді та засмічує системи водовідведення. А купання у спекотну пору у його воді небезпечне з точки зору санітарії. Особливо для дітей.

Архітектори пропонують знести бетонне корита та збільшити площу, що може бути використана для цих заходів, шляхом створення в його межах території своєрідного “форуму” – обладнаного місцями для сидіння, з стаціонарною “озвучкою” та з майданчиком “сухого фонтану”, на якому при вимкнених насосах можна проводити дискусії, громадські слухання, концерти, інші масові заходи. В той же час в спекотну пору це фонтан – аератор та світломузичне шоу.

Перший “фонтачик” пішохідного типу – так званий сухий фонтан був запроектований Творчою аріхтектурною майстернею “Балан та Стельмащук”, та втілений у життя у 2016 році на перехресті пішохідної вулиці Лесі Українки та вулиці Кривий Вал. Щоправда він статичний, без динамічних ефектів. Отриманий досвід при проектуванні, будівництві та експлуатаціі цієі споруди в повній мірі використаний у новому проекті.

Творчою Архітектурною майтернею «Балан та Стельмащук» розроблено два варіанти розміщення “тртбуни для глядачів” – своєрідного форуму:

Форум вписаний у підпорну стінку-клумбу біля собору. Облаштування вищевказаної трибуни заплановано виконати дуже делікатно – без зносу та пошкодження зелених насаджень. В цьому випадку “корисна” територія Площі збільшується на 15%. Проте, у даному випадку існують деякі проблемами організації інженерії фонтану пов’язані з існуючою газовою магістраллю та великою кількістю кабелів зв’язку що проходять власне в цьому місці.

В зв’язку з технічними проблемами організації інженерії фонтану по першому варіанту був розроблений другий варіант розміщення “трибуни”. Форум з насосною станцією розміщений в створі фасаду драмтеатру. В цьому випадку з містобудівельної точки зору, пішохідні потоки “транзиту” через площу, розділені власне фонтаном та зоною відпочинку- громадських заходів.

З тильної сторони трибуни форуму передбачено облаштування автостоянки.

Пішохідний “сухий фонтан” це складна інженерна споруда з динамічними характеристиками як по можливості зміни кольору води, так і по регулюванню динаміки висоти струменів. Кількість водяних струменів – 40 плюс 9 водяних гармат для створення водяних “арок”. Максимальна висота струменів води – 2.5 м.

Система електронного управління дозволяє програмувати безліч варіантів водно-світлового шоу. Площа «сухого фонтану» співрозмірна масштабу Театрального майдану, має розмір 10×10 метрів, що відповідає розміру першого ярусу постаменту пам’ятника Лесі Українки.

Висота водних струменів значно менша за висоту пам’ятника, який продовжує домінувати на площі. При розробці Генерального плану ми розглядали Театральний майдан у комплексі, врахувавши досвід двох конкурсів на кращий проект реконструкції цієї площі. В ході проектування була запропонована схема руху автотранспорту в межах, що примикають до майдану, яка, крім іншого, передбачає заходи по фізичному обмеженню можливості паркування у зоні фонтану та «форуму» автомобілів, та організації автостоянки ближче до Драматичного театру.

Для розуміння можливостей системи світо-музичного шоу додаємо зразок роботи фонтана у Греції, що по лінійним розмірам та застосованим інженерним рішенням аналогічний Проектному:

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook