Підприємці Старого ринку бояться приходу «бабаїв» - Волинь.Правда

Підприємці Старого ринку бояться приходу «бабаїв»

Показати всі

Підприємці Старого ринку бояться приходу «бабаїв»

Луцька міська рада не може встановити власників майна 125 контейнерів , що розташовані на території Центрального ринку. Тому луцьким підприємцям дали додатково ще 10 днів, щоб вони представили усі документи про законність здійснення своєї підприємницької діяльності. Про це повідомили сьогодні, 23 жовтня, під час засідання тимчасової робочої групи для проведення діалогу та консультацій з підприємцями, які здійснюють підприємницьку діяльність на території Центрального ринку на вулиці Глушець 1.

Після рішення Луцької міської ради щодо відмови Волинській облспоживспілці у поновленні договору оренди луцьким підприємцям, що здійснюють торгівлю на території Центрального ринку, дали місячний термін для подачі усіх документів про законність здійснення підприємницької діяльності . Для інформування їх про це була задіяна муніципальна варта, яка розміщувала на кожному контейнері оголошення.

Проте, як повідомили представники управління підприємництва та реклами Луцької міської ради, за цей час  власники металоконструкцій облікували з 390 контейнерів 265. Не підтвердили законних підстав на ці споруди власники 125 контейнерів.

Депутат міськради, член робочої групи Сергій Була висловився категорично щодо тих підприємців, які знехтували приписами.

«Ті, які не звернулися за цей термін і не надали документацію вчасно, з ними не будемо проводити переговори.  Бо власників не виявилося, а контейнери і далі працюють. Треба зафіксувати ці факти, щоб зрозуміти, чи умисно люди ухиляються, чи просто чогось не зрозуміли».

Керівник ГО «Бізнес Волинь» Ігор Дельов , у якого дружина теж має контейнери на ринку, зізнався: «Я перший з тих, хто не подав документацію, бо не бачу законної підстави на це. Методика проведення дій  муніципальною вартою  і те оголошення, яке вона вивішувала,  збентежили підприємців, які бояться, що їх контейнери демонтують, так як це робили з гаражами.

«Для того, щоб люди все зрозуміли і принесли усю документацію, – за словами Дельова, – треба,  щоб міська влада оприлюднила план дій щодо цієї території».

Його думку про побоювання власників металоконструкцій підтримала і уповноважена від підприємців Тетяна Біскуп: «Тоді підприємців не було в межах міста, крім того люди злякалися муніципалів і можливих штрафів».

«Не треба шукати бабаїв, ми поки нікого не виселяємо, – зауважив член робочої групи Олександр Козлюк. – А муніципали і зараз можуть виселити підприємців, бо договір з облспоживспілкою не продовжено, тому у цих бізнесменів уже діяльність на цій території незаконна».

«Єдиний власник цієї ділянки – це територіальна громада, а від її імені говоритиме міська рада, яка і вирішить, що робити з цією землею . А ми, як робоча група з цього питання, можемо напрацювати декілька варіантів, – пояснює голова робочої групи Андрій Козюра. – Для цього пропоную доручити управлінням архітектури, земельних відносин і підприємництва та реклами, а також іншим зацікавленим особам запропонувати можливі варіанти розміщення або перенесення цього ринку в межах тих 0,6га. Підприємці теж можуть подавати свої пропозиції. А зараз пропоную дати  ще 10 днів на підтвердження документів тим 125 власникам контейнерів, які не встигли цього зробити вчасно».

Варто зазначити, що ці дві пропозиції не були підтримані  підприємцями, що є членами робочої групи. Але голосів було достатньо, щоб рішення таки прийняли. Наступне засідання робочої групи вирішили зібрати через 10 днів.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook