Президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк повідомив, що ціни на ліки можуть зрости щонайменше на 12%. Про це повідомляє Gazeta.ua.
«Ліки подорожчають ще мінімум на рівень інфляції – на 12%. В першу чергу це торкнеться закордонних препаратів, але і в українських близько 70% імпортної складової», – розповів «Вестям» Віктор Сердюк.
Серед інших причин подорожчання назвав зростання цін на енергоресурси, збільшення мінімальної зарплати і девальвацію гривні, яку очікують восени. Таку думку висловив екс-заступник голови Держслужби лікарських засобів Костянтин Косяченко.
Експерти вважають, що подорожчання ліків призведе до вимушеного відмови багатьох людей від лікування. Уже зараз близько 30% хворих намагаються обійтися без ліків в разі недуги. Інші ж масово переходять на дешевші вітчизняні препарати, які не завжди можна порівняти за якістю з зарубіжними.
Максимальне зростання цін в серпні зафіксували в Києві — на 1,7%, мінімальне – у Львові – на 0,1%.
Лідером зростання цін з початку року виявився Харків — на 11%, а найменше збільшилися цінники в Одесі – на 7,4%.
Як змінювалися ціни на найбільш ходові позиції:
Багато постачальників, побоюючись осінньої девальвації, вже зараз почали закладати в свої прайси курс 30грн./$.
Аптеки на переваги українця реагують по-своєму. Багато з них просто перестануть купувати дорогі препарати, які не користуються стійким попитом. Однак дешевих аналогів на ринку може просто не знайтися.
«У зв’язку зі зниженням платоспроможності населення, дорогі ліки просто не будуть купувати. А це часто якраз ті ліки, які рятують життя: починаючи від реанімації і закінчуючи серцево-судинними, онко-захворювання і так далі. Хіміопрепарати просто не будуть завозитися. Потреба в них не так важлива, як у інших – близько 100 упаковок в рік. Коли у них закінчиться термін реєстрації, вони просто зникнуть з українського ринку», – зазначив у розмові з UBR.ua Віктор Сердюк.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook