Під прицілом вандалів – навіть Леся Українка - Волинь.Правда

Під прицілом вандалів – навіть Леся Українка

Показати всі

Під прицілом вандалів – навіть Леся Українка

В Україні останнім часом почастішали випадки вандалізму відносно пам’ятників, зокрема за останній місяць зловмисники “націлилися” на пам’ятники українським діячам літератури. Так, уже двічі були сплюндровані пам’ятники присвячені відомій поетесі Лесі Українці.Тиждень.ua зібрав інформацію про викрадення та плюндрування пам’ятників представникам літератури в Україні.   

У квітні 2017 року невідомі викрали бронзові елементи з пам’ятника на могилі Лесі Українки на Байковому кладовищі, у Києві. Згодом поліція затримала зловмисника, ним виявися раніше судимий чоловік. Правоохоронці встановили, що чоловік зняв з пам’ятника бронзові деталі, розбив їх та за 300 грн здав на металобрухт.Зазначимо, що могила «дочки Прометея» є пам’яткою історії національного значення 1913 року, розташована на старій частині кладовища. У 1939 на могилі встановлений надгробний бронзовий пам’ятник на гранітному постаменті.

Не минуло й року, як вандали знову сплюндрували могилу поетеси. У лютому 2018 року невідомі крадуть бронзові фрагменти пам’ятника з могили на Байковому кладовищі. «25 лютого – день народження Лесі Українки. Напередодні, як і в попередні роки, до її могили на Байковому цвинтарі прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, шанувальники Лесиного таланту. І буквально остовпіли, побачивши сплюндрований пам’ятник великій поетесі– від величних бронзових гірлянд, які зусібіч прикрашали пам’ятник, зосталися лиш металеві штирі», – повідомив тоді голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.Крім того, уже в березні зловмисники викрали погруддя Лесі Українки з пам’ятною дошкою з фасаду будівлі музею поетеси в Києві. Міністерство культури України вже закликало правоохоронні органи оперативно провести розслідування за відповідним фактом. У відомстві назвали інцидент «актом вандалізму», зазначивши, що вкрай стурбовані «зухвалим і цинічним вчинком».

Зазначимо, що погруддя та пам’ятна дошка “унікальні в своєму роді, вони виконані з бронзи та складають єдину композицію”. Так, скульптурна композиція була встановлена в 1971 році до 100-ліття від дня народження “дочки Прометея”, що відзначалося на рівні ЮНЕСКО.

Війна  українофобів і дикунів із пам’ятниками  видатним майстрам українського слова триває. Зокрема у  місті Стрий, що на Львівщині, вандали в лютому 2018 року відбили голову пам’ятнику Тарасу Шевченку, який встановлений у міському парку культури й відпочинку. Невідомі 18 грудня 2017 року викрали погруддя відомого класика української літератури Михайла Коцюбинського з могили в Чернігові.У березні 2017 року вандали облили червоною фарбою пам’ятник Олени Теліги на ‎територіїісторико-меморіальногозаповідника «БабинЯр».‎У Дніпрі в листопаді 2017 року зловмисники замалювали фарбою очі на портреті поета та письменника Олеся Гончара, який був намальований на паркані в рамках акції  «Слово на стіні».

 

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook