У понеділок, 12 червня, в православних християн розпочався Петрівський піст, який ще називають Апостольським. Цей піст розпочинається через 7 днів після свята Трійці (П’ятидесятниці), в пам’ять про двох найбільш шанованих апостолів Петра і Павла.
У 2017 році він триватиме з 12 червня по 11 липня, – про це повідомляє прес-служба Рівненської єпархії УПЦ.
Встановлення Петрового посту відноситься до перших часів Православної Церкви. Особливо він утвердився, коли у Константинополі і Римі святим равноапостольним Костянтином Великим були зведені храми на честь святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Їх освячення відбулося в день пам’яті апостолів, 12 липня, і з тих пір цей день став особливо урочистим і на Сході, і на Заході. Це день закінчення посту. Початкова ж його межа рухома: вона залежить від дня святкування Пасхи; тому тривалість посту варіюється від 6 тижнів до тижня і одного дня.
У народі Петрів піст звали просто «петрівки» або «петрівка-голодівка»: на початку літа від минулого врожаю вже мало що залишалося, а до нового ще далеко.
Цей літній піст вважається несуворими. Віруючі в цей період відмовляються від прийому молочної і м’ясної їжі, проте на відміну від Великого посту, можна їсти рибу, – інформує “Газета ua”.
У понеділок дозволяється гаряча їжа без олії, наприклад пісні каші (гречана, рисова, перлова, вівсяна).
Вівторок, четвер і субота – найлегші дні посту. Дозволена будь-яка пісна їжа з рослинною олією, а також риба.
Строгий піст (сухоїдіння) в середу і п’ятницю. Деякі в ці дні посту харчуються тільки водою і хлібом. На свято Різдва Іоанна Предтечі (7 липня) в меню допускається деяке послаблення, зокрема дозволяється риба.
У неділю також можна вживати будь-яку пісну їжу і додається ще один продукт – вино.
Вимоги посту послабляются відносно вагітних жінок і годуючих матерів.
Також на час посту припадають купальські гуляння, присвячені дню Івана Купала і в цей час церква також дозволяє деяке послаблення у відношенні веселощів і гуляння.
Вважається, що під час Петрового посту не можна вінчати молодят і хрестити дітей.
Згідно з повір’ями, в цей пост небажано займаються рукоділлям, вважається, що таким чином зашиваете своє щастя і благополуччя; не давати грошей в борг, а то самі з боргів не вилізете; не стригтися – волосся рідкісними.
Є прикмета, що якщо проводити обряди, читати замовляння, ворожити і гадати, то все це може обернутися проти вас.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook