У вівторок, 21 січня, у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка, з благословення архієпископа Волинського і Луцького УПЦ Нафанаїла, відбувся 26-ий Різдвяний благодійний концерт для збору коштів дітям-сиротам, хворим і нужденним. Традиційно у благодійному концерті взяли участь церковні хори Волинської єпархії, світські колективи, вихованці дитячих недільних та музичних шкіл, а також і нові виконавці, які вперше долучилися до традиційного різдвяного благодійного концерту Волинської єпархії УПЦ.
Цього року особливим гостем заходу став переможець вокального шоу «Голос країни» – протоієрей Олександр Клименко, який спочатку долучився до концертної програми як ведучий.
Розпочався концерт зі співу тропаря свята Різдва Христового у виконанні хору студентів ВДС.
Початок духовно-мистецького дійства благословив керуючий Волинською єпархією УПЦ архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Арахіпастир, у своєму слові наголосив, що Христос-Спаситель прийшов у світ, щоби спасти людство від рабства гріха і смерті, отож, прославляючи Його духовними піснеспівами та колядками, слід, першою чергою, відкрити для Спасителя своє серце.
Різдвяні колядки «Во Віфлеємі» та «На Різдво Христове» у класичній обробці пролунали у виконанні архієрейського хору Свято-Покровського храму Луцька під керівництвом Надії Романій.
Віншування та привітання із Різдвом Христовим та Новим роком подарував присутнім фольклорний ансамбль «Зоряниця» Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена.
Кілька колядок, у тому числі лемківська «Диво-коляда» пролунали у виконанні тріо викладачів Луцького педагогічного коледжу «Оксамит».
Своєю чергою, різдвяні піснеспіви у ліричній обробці під акомпанемет бандури виконали учасниці тріо «Лелія».
Вже традиційним учасником Різдвяного благодійного концерту, організованого Волинською єпархією УПЦ є молодіжно-юнацький хор «Покров», який співає у Волинській духовній семінарії під керівництвом Ірини Гайдучик. Цей колектив і цього року подарував чудові піснеспіви та колядки усім присутнім на різдвяному концерті.
Цього року вперше взяв участь у волинському Різдвяному благодійному концерті хор студентів Почаївської духовної семінарії УПЦ. Юнаки, у неперевершеній манері, проспівали низку колядок та різдвяних духовних кантів.
Прославляв новонародженого Богомладенця Христа і хор священнослужителів Волинської єпархії УПЦ, при чому священники заколядували і разом із глядачами, проспівавши уісіма улюблену композицію «Нова рідість стала».
Участь у концерті взяв і хор незрячих під керівництвом протоієрея Олександра Мазурака.
Своєрідною «родзинкою» цьогорічного благодійного концерту став і виступ родинних колективів. Так, колядки «Що це за предиво» та «Во Віфлеємі зірка сіяє» пролунали у виконанні хору матушок священників Колківського благочиння Волинської єпархії УПЦ, також своїм співом порадував присутніх і сімейний хор протоієрея Михайла Кулакевича з селища Цумань Ківерцівського району.
Пролунали і сольні пісенні композиції. Так, лучанка Катерина Маматова виконала кант «Ave Maria», а маленька донечка прес-секретаря Волинської єпархії УПЦ протоієрея Віктора Аніпка Марія Аніпко доволі майстерно проспівала естрадну композицію «Різдвяна».
Бадьорого настрою віншуваннями присутнім додав ансамбль народної музики «Волиняни» Луцької музичної школи № 3.
Також виступив церковний хор луцького храму Святої рівноапостольної Марії Магдалини під керівництвом Ірини Колб.
І звісно, не обійшовся концерт без його незмінних учасників – колективу архієрейського хору кафедрального собору Всіх святих Землі Волинської «Волинські дзвони» під керівництвом Марії Федосюк-Вислоцької.
Присутні на концерті мали можливість переглянути і театральну постановку «Дівчинка з сірниками». Молоді актори відтворили на сцені історію маленької вбогої дівчинки, яка у різдвяний святвечір безуспішно намагалася продати перехожим коробку сірників, і, врешті, запалюючи по сірнику починала мріяти. Так, подумки вона потанцювала із принцем на балу, скуштувала різдвяної вечері та отримала подарунки, а також зустрілася із вже спочилою бабусею, яка була єдиною людиною, яка її любила. До слова, мрії дівчинки актори показували у манері «театру тіней». Врешті, історія завершилася щасливо: від смерті на морозі дитину врятувала подружня пара чоловіка та жінки, які і стали її батьками.
Лунала під час концерту й інструментальна музика. Так, чудові хвилини присутнім подарував знаний в Україні та за кордоном академічний камерний оркестр «Кантабіле» під керівництвом Товія Рівця. У виконанні цього колективу Волинської обласної філармонії пролунали композиції «Тиха ніч», «Їхав козак за Дунай», а також «Фортеця», яку, до слова, орекстр «Кантабіле» свого часу виконав на передовій у зоні АТО/ООС.
Ліричну композицію «Любіть Україну» на слова поезії Володимира Сосюри, під супровід оркестру «Кантабіле», виконала лауреатка українських та міжнародних конкурсів учениця Луцької музичної школи ім. Ф. Шопена Анна Маковецька.
Так, непомітно для глядачів, які вщент заповнили партер облмуздрамтеатру ім. Тараса Шевченка, промайнули три години концерту, який, до слова, розпочався о 18-й годині. Але дійство тривало ще годину, і мало кому хотілося розходитися по «Голос країни» священника Київської єпархії УПЦ протоієрея Олександра Клименка.
Розпочав свій виступ отець Олександр піснею «Щедрий вечір», а композицію «Спи, Ісусе, спи» він виконав у супроводі хору священнослужителів Волинської єпархії.
Протоієрей Олександр Клименко також, у паузах між піснями, спілкувався із присутніми, зокрема наголосивши, що під час святкування Різдва Христового слід не забути про його головну сутність – пришестя у світ Христа-Спасителя, Якого належить впустити до свого серця. «Преподобний Серафим Саровський сказав: стяжи дух мирний і тисячі навколо тебе врятуються. Отож, нехай у наших душах запанує цей мир», – зауважив отець Олександр Клименко.
У його виконанні пролунала і дещо перефразована композиція Бориса Гребенщикова «Город золотой». Так, перший куплет розпочався не словами «Под небом голубым есть город золотой», а «Над небом голубым есть город золотой» тобто мова у пісні, яку виконав Олександр Клименко, йшла про Царство Боже – Небесний Єрусалим. «І я бажаю, щоби кожен з нас досягнув цього Небесного Єрусалиму», – зауважив священник.
Виконав Олександр Клименко і лемківську колядку «Народився Бог на санях». До слова, він особисто знав автора музики цієї композиції Василя Жданківа, який ще у 1988 р. на фестивалі «Червона рута» вперше проспівав «Ще не вмерла Україна».
Також священник виконав пісню на прославлення Божої Матері «Чи знала Ти, Діва». Пролунала у його виконанні і відома на всю Україну композиція «Пісня про матір».
Не могла не зворушити пристуніх і пісня «Помолися із ченцем».
А останньою композицією, яку для волинян заспівав отець Олександр Клименко стала пісня «Мирне небо нашого Різдва», під час якої глядачі запалили «вогники» своїх мобільних телефонів.
По завершенні концерту до його учасників та глядачів звернувся волинський архіпастир – архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Владика подякував організаторам та учасникам за чудовий вечір, та закликав на усіх присутніх Боже благословення
«Ви сьогодні проявили одну із християнських чеснот – милосердя», – наголосив архєрей.
А завершилося духовно-мистецьке дійство співом кондаку Різдва Христового «Діва десь», многоліттям та духовним гімном України «Боже, Великий Єдиний».
До слова, упродовж концерту у залі було зібрано 137 700 гривень. 32 тисячі гривень пожертував волинянин Юрій, який на разі працює у сусідній Польщі, а ще 100 тисяч гривень пожертвував волинський підприємець Андрій Біба. Таким чином, у ході проведення 26-го Різдвяного благодійного концерту організованого Волинською єпархією УПЦ було зібрано 269 700 гривень.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook