Новий рік – одне з довгоочікуваних свят, яке хочеться зустріти яскраво. Шалені вечірки, подорожі, компанія рідних чи друзів – для кожного українця різні атрибути нового року. 1 січня – ніби перша сторінка чистої книги, але усі ми розуміємо, що страшний трилер 2020 року ще не закінчився і з острахом робимо цей крок у 2021 рік.
Цьогоріч не відчувається святкового настрою, бо кількість українців, життя яких забрала смертельна інфекція, куди більша, ніж нам дозволено знати. І якщо раніше усі збиралися шумними дружніми компаніями, гуляли до ранку і щасливо розпивали шампанське під бій курантів, то зараз кожен оберігає себе сам і часто остерігається людних місць.
Лучани поділилися для «Волинь.Правди» особливостями святкування новорічної ночі та свят в умовах пандемії.
2020 рік Щура, тварини з особливим характером, підходить до завершення. Для кожного українця він виявився дійсно «особливим» та несподіваним. Пандемія, яка змусила усіх діяти в нових умовах, навчила бути рішучими та шукати різні шляхи вирішення проблем. Ніхто не підозрював, що усе може настільки кардинально змінюватися, коли навіть для звичайної зустрічі з друзями не потрібно заздалегідь готуватися, а достатньо лише увімкнути ноутбук. Формальні робочі зустрічі стали поміщатися у смартфонах, а навчання повністю перейшло у дистанційний режим.
2020 рік загартовував українців, ламав і знову змушував підійматися. За східним гороскопом, рік білого щура не можна назвати простим.
Однак, прийдешній 2021 рік металевого бика обіцяє бути спокійним та продуктивним. Бик любить чесних, відповідальних та працьовитих людей. Це – впевнений в собі та спокійний знак, який не любить активності та змін.
Рекомендують зустрічати рік Бика вдома, в колі рідних і коханих людей, оскільки гучні вечірки та дискотеки Бику не до душі. На стіл найкраще подавати страви з овочів, м’ясо з картоплею та звичні новорічні салати, соління і консервацію.
Аби гідно зустріти рік Металевого Бика потрібно обирати одяг білих та світлих кольорів. Однак стилісти кажуть, що цьогоріч в моду знову повернуться блискітки та сірий колір, тому сміливо можна одягати сукні блискучі сукні.
Пандемія змінила ставлення до всього та внесла свої корективи і у святкування прийдешнього року. Ще місяць тому влада заборонила працювати громадським закладам у новорічну ніч, однак Кабмін вніс зміни до цього рішення, дозволивши ресторанам та кафе працювати до 7 ранку.
Лучани поділилися особливостями святкування новорічної ночі та зазначили, що Covid-19 не вніс вагомі корективи у їхнє святкування.
Ярослав, 22 роки:
«Я зустрічатиму Новий рік зі своїми друзями у одному із закладів Луцька. Мені здається, що люди звикли до існування Covid-19 і вже не настільки хвилюються через пандемію. Більшість моїх знайомих теж святкуватимуть прийдешній рік у закладах чи біля ялинки міста».
Вікторія, 19 років:
«Вважаю, що новорічні та різдвяні свята потрібно проводити все ж у карантинних обмеженнях, аби вберегти себе та рідних від біди. Я зустрічатиму прийдешній рік зі своїми близькими у домашній атмосфері під «Іронію долі», цей фільм є символом свята у нашій родині».
Олена, 62 роки:
«Вже не пам’ятаю, коли зустрічала Новий рік у компанії друзів. Зазвичай ми з дідом удвох дивимося новорічні телепередачі, а потім засинаємо. Уже на Різдво приїжджають діти з маленькими внуками, тоді і святкуємо».
Влад 34 роки:
«Уже чотири роки я зустрічаю Новий рік зі своєю дружиною, але цьогоріч з нами буде наш «карапуз». Святкуватимемо вдома, бо зараз немає можливості кудись вийти. Оля приготує олів’є, а ми з малюком будемо розбирати подарунки».
Віра, 56 років:
« Не святкую Нового року. Уже на Різдво прикрашаю ялинку та готую святкові страви. Вважаю, що людям теж не потрібно зустрічати Новий рік в таких умовах».
Анна 14 років:
«Я святкуватиму Новий рік зі своїми подругами. Плануємо загадати бажання під бій курантів, а потім піти в центр до головної ялинки. Думаю, Covid-19 не сильно вплинув на наші посиденьки».
Анастасія, 21 рік
«Не зустрічатиму Нового року, оскільки є певні карантинні обмеження. Взагалі я не особливо люблю подібні свята, а тим більше в умовах пандемії. Потрібно бути свідомими та думати не тільки за себе».
Тетяна 44 роки:
« Новий рік – сімейне свято. Ми з чоловіком та дітьми будемо святкувати вдома з традиційним олів’є та бенгальськими вогниками. Чоловік на святковий стіл готує свою фірмову курку, а ми з дітьми готуємо інші страви. Потім усі плануємо піти до ялинки».
В’ячеслав, 25 років:
«Ми з друзями будемо «тусити» у кафе. Святкування через Covid-19 не перенеслося, бо закладам дозволили працювати до 7 години ранку. Ще хотіли піти на дискотеку, але невідомо чи щось буде відкрито».
Тож, «Як новий рік зустрінеш, так його і проведеш», – кажуть у народі. Рік Металевого Бика українці зустрінуть в умовах пандемії, але для багатьох Covid – 19 став звичайним явищем, як і кількість хворих від нього.
Лучани надають перевагу святкуванню Нового року в сімейній атмосфері, колі друзів та закладах міста. Більшість планує після бою курантів піти до головної красуні Луцька, а хтось взагалі відразу ляже спати.
Новорічна ніч – особлива, сповнена таємниць та мрій, і, незалежно від умов, кожен може загадати бажання під бій курантів.
Але, здається, бажання в усіх українців будуть схожими – щоб рідні та близькі були здоровими.
Дарина Андрощук срочный займ
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook