«Острівець надії»: у Луцьку відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ФОТО) - Волинь.Правда

«Острівець надії»: у Луцьку відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ФОТО)

Показати всі

«Острівець надії»: у Луцьку відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ФОТО)

У Луцьку відкрили інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами  у приміщенні Будинку вчителя у центрі міста.

Сьогодні, 27 серпня, відбулась знатна подія у Луцьку  для дітей з особливими потребами. На це свято завітав секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, голова постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови Майя Шостак, начальник управління освіти Зіновія Лещенко.

Директор КЗ  «Інклюзивно-ресурсний центр Луцької міської ради» Олексій  Танський зазначив, що інклюзивно-ресурсний центр є закладом в системі освіти міста, який здійснюватиме свою діяльність з метою забезпечення права на освіту та психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку відповідної категорії здобувачів освіти кваліфікованими фахівцями.

«Працівники центру надаватимуть необхідну психолого-педагогічну підтримку таким дітям з урахуванням їх індивідуальних потреб.На даний час дітей з особливими освітніми потребами у Луцьку більше п’яти тисяч», – зауважив директор закладу.

Також він наголосив, що цей центр не є навчальним, він діагностичний.

У свою чергу начальник управління освіти пані Зіновія ствердила, що цей ресурс між сім’єю і закладом дошкільної освіти запрацює з 1 вересня: «Однак державне фінансування розпочнеться з 1 січня 2019 року. Тим часом фінансуватиме Луцька міська рада».

Також Зіновія Лещенко додала, що до штатного розпису КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр Луцької міської ради» входитимуть 11,5 штатних одиниць для забезпечення функціонування закладу. Таким чином, у штаті центру працюватимуть: директор, лікар-невролог, лікар-психіатр, соціальний педагог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог (олігофренопедагог), вчитель-дефектолог (тифлопедагог), вчитель-дефектолог (сурдопедагог), практичний психолог з питань девіантної поведінки, практичний психолог з питань інтелектуального розвитку, вчитель лікувальної фізкультури.

З її слів, наразі на Волині не буде кращого центру, ніж цей, адже враховані усі вимоги: буде обладнаний лікувально-фізкультурний кабінет, а також кабінет фахівців з передбаченою апаратурою.

Секретар Луцької міської ради щиро поділився, що Луцьк завжди попереду::

«Нова освіта, нові вимоги, нові тенденції… І ми як завжди попереду. Сподіваюсь, що цей заклад виправдає ті сподівання, які на нього поклали», – сказав Григорій Пустовіт.

Очільники міста та дітки з особливими потребами офіційно відрізали стрічки для відкриття закладу.

   

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook