На думку політолога Дмитра Джангірова, в даний момент можна констатувати, що об’єднання партії “За Життя!” і частини “Опозиційного блоку” на чолі з Юрієм Бойком – Сергієм Льовочкіним (група Рабиновича-Медведчука) не привело до складання рейтингів. Швидше, можна говорити про їх “віднімання”, – пише “Газета uа”.
Політолог переконаний, що сьогодні “пост-червоно-біло-синій” електорат (екс Партія Регіонів, КПУ та Сильна Україн – прим. Ред.) став полем битви відразу трьох кандидатів – Юрія Бойка (“Опозиційна платформа – За Життя!”), Євгена Мураєва (“Наші” ) і Олександра Вілкула (“Опозиційний блок”).
Що ж сталося в результаті створення “ОП – Заж!” і висунення кандидатом Юрія Бойка?
“Вадим Рабінович і Юрій Бойко сподівалися скласти в новому проекті свої рейтинги. Але, на жаль, рейтинг пана Рабіновича “пішов в розкол” слідом за Євгеном Мураєва, а Юрій Бойко не зміг “відвести” свій рейтинг, покинувши джерело цього рейтингу – партію “Опозиційний блок”, відзначає експерт.
Джангіров вважає, що за задумом “об’єднувачів”, рейтинг Політсили Мураєва і Рабіновича нова платформа повинна була отримати в якості електорального приданого. “Однак, з цим самим приданим, як вже стало очевидно, у пана Рабіновича не склалося, що чітко зафіксувала соціологія.
З 16 листопада по 10 грудня 2019 року соціологічна група “Рейтинг” з інтегральних 8% Вадима Рабиновича в червні 2018 року, Євген Мураєв до грудня “відібрав” 5%, залишивши Вадиму Зіновійовичу для “внеску” в рейтинг “єдиного кандидата” лише 3%, говорить Джангіров. Далі, Юрій Бойко мимоволі опинився в малоприємній ролі в силу того, що він та інші “об’єднувачі” неправильно інтерпретували цифри його президентського рейтингу.
“Насправді – і ми на це звернули увагу у вступі, для партії типу “Опозиційного блоку” рейтинг політика як її лідера і рейтинг того ж політика як лідера іншої політичної сили – це два різних рейтинги. І зовсім не на користь другого”.
Спираючись на дослідження Фонду “Українська політика” спільно з дослідницькою групою Інституту маркетингу та консалтингу, Джангіров зазначає, що висхідний тренд Олександра Вілкула (6,3%) вже перетнувся з низхідним трендом Юрія Бойка (6,2%); рейтинг Євгена Мураєва стабільний (4,8%). Головний приріст Олександра Вілкула – в базових – Харківській, Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях. “До речі, саме цей фактор, судячи з усього, частково блокує зростання рейтингу Євгена Мураєва в цьому макрорегіоні.
Повертаючись до вищесказаного, можна вказати, що Вадим Рабінович, схоже, “передав” пану Бойку “нуль цілих, хрін десятих”. Але, мабуть, не продешевив!”, – упевнений Джангіров.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook