Майже півмільярд гривень отримали райони Волині в рамках надходжень коштів з державного та обласного бюджетів за різними програмами, не враховуючи фінансування на ремонт доріг та капітальних видатків місцевих бюджетів. Такий фінансовий ресурс досить потужний. Оскільки, минулого року загальні витрати області складали 600 млн грн.
Як використають ці кошти райони та об’єднані громади говорили сьогодні, 9 жовтня, під час оперативної наради у Волинській ОДА.
Про суми надходжень в область коштів з держбюджету та їх реалізація на місцях доповідав директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк. Він, зокрема, зазначив, що чимало районів і місцевих ОТГ повільно реалізовують кошти з державного бюджету, як субвенцію на їх соціальний розвиток.
«Зараз 14-15% складає обсяг реалізації цих коштів. Так само погано виконується реалізація коштів з обласного бюджету, – розповів Ігор Никитюк. – Наприклад, за держпрограмою на облаштування санвузлів у навчальних закладах виділено мільйон 100 тисяч грн, вдалося нашим громадам використати лише 589 тисяч грн. Зовсім не використали цільові кошти у Любомльському, Шацькому та деяких інших районах, а також Велицькою ОТГ».
Щодо освоєння коштів на місцях голова Волинської облдержадміністрації зауважив, що залишається лише два місяці для реалізації багатьох програм, що пов’язані з проектами будівництва та капітальними ремонтами. «Державні гроші на рахунках є, але громади чомусь їх не освоюють. Поговоріть з голова ОТГ, чому йде затримка по освоєнню коштів, які вже виділені , і лежать на рахунках, бо вони можуть бути повернуті в держбюджет, – сказав Володимир Петрович. – То не зрозуміло, як писалися ці проекти. Це кошти, що були або не потрібні, або на них не було відповідної документації».
Повільними темпами йде реалізація фінансового ресурсу з обласного бюджету місцевим. Відтак, депутати обласної ради проголосували за виділення додатково на різні потреби громад 7 млн грн, а з них освоєно лише 300 тисяч грн. А ті проекти, що були передбачені за програмою регіонального розвитку і мають усю необхідну документацію, залишилися без фінансування.
Щоб оптимізувати освоєння коштів, голова ОДА вирішив звернутися до обласної ради, аби обранці волинської громади виділяли обласні кошти лише в рамках програми регіонального розвитку.
«Це були просто подачки окремим депутат за вірну службу, – пояснює Володимир Гунчик. – Вони вибили гроші, щоб вирішити питання своїх виборчих округів, а на місцях їх так і не освоїли».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook