Новий президент Вірменії – з українським корінням

Показати всі

Новий президент Вірменії – з українським корінням

Четвертим президентом  Вірменії  став  64-річний Армен Саркісян. Він, за інформацією Олександра Божка, колишнього  посла України у Вірменії, має українське коріння. Про це йдеться в публікації на сайті «Української правди».

Армен Саркісян  на урочистому засіданні Національних зборів Вірменії, що відбулося у Спортивно-концертному комплексі імені Карена Демірчяна в Єревані, склав урочисту присягу вірменському народові.  Раніше Національні збори Вірменії обрали четвертого президента країни, знаменуючи тим самим зміну форми правління в цій країні з президентської на парламентську.Таким чином , ця країна  завершила  трансформацію політичної системи, шукаючи оптимальну для місцевої еліти управлінську модель.

«Кандидатура Армена Саркісяна виявилася єдиною, яка була винесена на голосування депутатами правлячої Республіканської партії та її союзниці Вірменської революційної федерації Дашнакцутюн. Отже, 90 голосів, відданих за нього, при 10 голосах проти – підтримка більш ніж переконлива», – зазначає Божко.

При цьому, наголошує він, «важко сподіватися, що, не маючи власної команди і належної підтримки, новий президент, попри свою прихильність до західних цінностей, про що він неодноразово заявляв, та деклароване ним прагнення зробити Вірменію успішною країною, наважиться на самостійні кроки».

Божко нагадує, що свого часу   йому «під час зустрічі з Арменом Саркісяном  приємно було почути з його вуст висловлене ним щире зацікавлення розвитком вірменсько-українських зв’язків, а ще зізнання, що батьки його переїхали до Єревана з Харкова, а отже, Україна йому далеко не байдужа».

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Comments are closed.