У Луцькому національному технічному університеті відкрили нову спеціальність. З 2018-2019 навчального року у закладі готуватимуть фахівців спеціальності «201 Агрономія». Презентація спеціальності відбулася у четвер, 14 червня, у приміщенні навчального закладу.
На урочистій презентації були присутні директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко, член наглядової ради ЛНТУ Віталій Заремба, представник Поліської дослідної станції Володимир Гаврилюк, професорсько-викладацький склад університету та інші представники аграрної галузі.
«Розуміємо, наскільки це відповідальна та складна спеціальність, оскільки для підготовки агронома картинок з Інтернету не вистачить, а потрібна база для практичного застосування знань та вмінь. Але надіємось, що ми впораємось», – сказав ректор ЛНТУ Петро Савчук.
Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко розповів, що він вражений амбітними планами та рішучими діями ЛНТУ.
«Ці рішучі кроки робляться лише задля того, щоб на Волині з’явились висококваліфіковані спеціалісти. Волинь – аграрна область і всі сільськогосподарські підприємства потребують спеціалістів-агрономів. Тож, в добру путь», – сказав у своєму напутньому слові Юрій Горбенко.
Також начальник департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА порадив ректору «політеху» при складанні навчального плану звернути увагу на такі галузі як садівництво та ягідництво.
Віталій Заремба під час свого спічу зазначив, що випускники з дипломами агронома практично не зможуть бути безробітними: «Ті знання, які вони отримають, пригодяться їм в житті».
Для вступу на бюджетну форму навчання на спеціальності «201 Агрономія», абітурієнтам потрібно мати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, біології, хімії або математики.
Для вступу на платну форму навчання абітурієнти повинні надати сертифікати ЗНО з таких предметів: українська мова та література, біологія, географія або історія України. Вартість навчання становить 13 500.
Здобувши фах агронома, дипломований спеціаліст зможе стати: агрономом, помічником агронома, бригадиром, меліоратором, рільником,плодівником,виноградарем, овочівником відділу. У новому навчальному році виш зможе набрати 50 студентів, частина з них зможе навчатися на державній формі. Проте, це залежить від напливу студентів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook