Незаконне будівництво, чи «розбірки» по-рожищенськи (ФОТО) - Волинь.Правда

Незаконне будівництво, чи «розбірки» по-рожищенськи (ФОТО)

Показати всі

Незаконне будівництво, чи «розбірки» по-рожищенськи (ФОТО)

У редакцію «Волинь.Правди» звернула сім’я Кучмуків з Рожища, аби прояснити ситуацію щодо будівництва та території міста про яке, за їх словами, викривлено написали у місцевому інтернет-виданні «Район.Рожище». Кажуть, журналісти однобічно подали інформацію, а от їх коментарів навіть слухати не стали: або кидали слухавку, або ж взагалі не відповідали на дзвінки.

До слова, дискусія розгорнулася навколо приміщення в частині якому нині проживає мати з сином, Світлана та Ігор Кучмуки, на вулиці Привокзальній у місті Рожище. Це приміщення колись належало Рожищенській лікарні та використовувалось як клінічна лабораторія. Зрозуміло, що доля будівлі, якій понад сто років, була б сумною, якби не належний догляд та постійні ремонти її нинішніх мешканців.

Як розповідає Світлана Олександрівна, яка понад 30 років працює лікарем-невропатологом у Рожищенській районній лікарні, її сім’я стояла на черзі у міській раді для утримання квартири з кінця 80-х років. У 1994 році лікарня виділила їм старе приміщення лабораторії. Весь цей час за словами співрозмовниці, їм доводилося постійно вкладати значні кошти для утримання будинку, оскільки будівля стара.

Варто зауважити, що будинок про який йде мова складається з 3-ох частин, середня з них, яка налічувала дві кімнати, завжди пустувала та ніколи не ремонтувалася, через це в мешканців двох частин завжди були проблеми.

«З часом погодні умови зруйнували покрівлю, внаслідок чого прогнили балки, дошки, бо хата дерев’яна та дуже стара, обвалилась стеля та провалилась підлога. Жилого приміщення як такого вже не стало. Стіни нашої квартири під час негоди – дощу та снігу зазнавали руйнування. Зі стелі та стін наших кімнат стікала вода, внаслідок чого з’явилась цвіль. У зимовий період, так як немає даху, стелі, підлоги та вікон у середньому приміщенні в підвалі, де знаходився ввід води у будинок, замерзали труби і в нашому будинку не було води», – розповідає жінка.

Оскільки приміщення не мало власника, той допомогти мешканцям не було кому.

«Ми, щоб врятувати свій дім змушені були діяти самі, бо приміщення практично як таке не існувало. Щоб стіни середнього приміщення, які також є і нашими, не обвалились в підвал, тому що немає підлоги, та не зруйнували всю будівлю і не залишили нас без житла, ми змушені були звести нові стіни і перекрити дах», – додає співрозмовниця.

Перед середнім приміщенням, а також квартирою сім’ї Кучмуків є земельна ділянка, яка межує з городом і належить міській раді. Багато років наші співрозмовники користувалися нею як городом, а тепер вирішили цю територію приватизувати в межах закону. Саме через приватизацію цієї землі розгорнулася дискусія під час земельної комісії у Рожищенській міській раді 10 вересня. Хоча переважна більшість депутатів підтримала проєкт рішення, однак, за словами співрозмовників, депутатка Віра Шварцкоп, вбачає у цьому якісь «схеми».

«Нещодавно вийшла стаття у місцевому інтернет-виданні Район.Рожище, начебто мій син, працівник міської ради, який займає скромну посаду та не є посадовою особою та державним службовцем, захотів через «схеми» приватизувати земельну ділянку. Зауважу, земельну ділянку, яка складається з 0,01 га! Про які схеми може йти мова? Я вважаю, що в цьому немає нічого протизаконного, позаяк це Конституційне право кожного громадянина України», – мовить Світлана Олександрівна.

А також додає: «Не зрозуміло, чому депутатка міської ради та член земельної комісії Віра Шварцкоп, однобоко висвітлює наше будівництво. Чому не пишуть про нашого сусіда по будинку Бонгард В, адже він добудував приміщення на території міської ради».

Та розповісти свою точку зору в цій справі та пояснити чому зведені нові стіни, на жаль, сім’ї Кучмуків не дали можливості. Чи не захотіли?

«Коли мій син, Ігор телефонував до Віри Шварцкоп, щоб пояснити ситуацію та по можливості розповісти все особисто, вона кидала слухавку під час розмови, а потім взагалі не відповідала на дзвінки. Не зовсім депутатське відношення до звичайних громадян міста. Складається враження, що тут є зацікавлені особи», – каже жінка.

І наостанок зауважує: «Невже лікар, який пропрацював більше 30 років у лікарні не заслуговує приватизувати у законний спосіб не повну одну соту землі, щоб врятувати своє житло і не залишитися без даху над головою?».

Надіємося відповідь на це питання нададуть депутат Рожищенської міської ради, які голосуватимуть 29 вересня за надання чи не надання в користування Ігорю Кучмуку 0,01 га землі.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *