В Україні удосконалили механізм надання соцпослуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну № 775 «Деякі питання реалізації прав потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг».
У ПФУ розповіли, яку допомогу можуть отримати потерпілі через нещасні випадки на виробництві та особи, які мають професійні захворювання.
В Україні для врахування індивідуальних потреб людей, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, держава передбачила їм відшкодування витрат на соціальні послуги за двома основними напрямками:
Особа, яка постраждала на виробництві може самостійно обирати спосіб отримання соцпослуги догляду вдома:
При цьому розширено перелік видів соціальних послуг, за які надається компенсація у разі здійснення догляду вдома членом сім’ї (іншою особою).
Тепер, у разі визначення потреби, потерпілому, окрім компенсації за надання постійного стороннього догляду, надається щомісячна компенсація за здійснення спеціального медичного догляду та побутового обслуговування.
Розміри щомісячної грошової компенсації:
Потреба в конкретному виді догляду визначається:
У ПФУ наголосили, що якщо потерпілому визначено потребу у спеціальному медичному догляді, постійному сторонньому догляді та побутовому обслуговуванні, щомісячна компенсація по кожному з них може надаватися одночасно.
Натуральна допомога для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання може надаватися щомісячно. Так, компенсується вартість санітарно-гігієнічних засобів, продуктів, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності.
«Компенсація надається як частина розміру мінімальної заробітної плати, в залежності від виду натуральної допомоги, на підставі переліку заходів, що визначається соціальним менеджером після проведеного обстеження», – йдеться у повідомленні.
При цьому компенсація може надаватися на всі визначені засоби одночасно.
Оцінювання потреб потерпілих, інформацію про яких передано органами Пенсійного фонду України уповноваженим органами місцевої влади, проводиться соціальним працівником.
Він складає акт оцінки потреб сім’ї/особи (за затвердженою формою), враховуючи відомості, зазначені у висновку ЛКК та/або медичному висновку про здатність до самообслуговування та потреби в сторонній допомозі, та/або виписці з акта огляду МСЕК (довідки до такого акта огляду), та/або в ІПР (у разі її складення) та заповнює перелік заходів для розрахунку розміру щомісячної грошової компенсації вартості заходів, необхідних для надання соцпослуги натуральної допомоги потерпілому.
У ПФУ пояснили, що соцпослуг догляду вдома та соціальна послуга натуральної допомоги можуть надаватись одночасно.
Війна з її космічними витратами зовсім не скасовує травмування на робочих місцях, особливо якщо ці роботи пов’язані з війною чи її наслідками. У що ж обходяться державному бюджету, а отже всім нам, нинішні виробничі травми і профзахворювання?
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook