На факультеті філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки сьогодні, 2 вересня, провели серію інтерактивних лекцій-консультацій про безпеку освітнього простору в умовах карантину. Лікарі-практики на чолі з директором Луцького центру первинної медичної допомоги Ігорем Гнетньовим розповіли факти щодо Covid-19 і спростували міфи.
Нам вдалося побувати на одному із занять для студентів-україністів, де сімейний лікар Ірина Андрійчишена поінформувала про правила та умови навчання в нових реаліях. Спікерка назвала можливі симптоми Covid-19 та спростувала міф щодо втрати смаку та нюху.
Вона наголосила на тому, що присутність цих двох симптомів необов’язково вказує на наявність коронавірусної інфекції. За інших хвороб теж може спостерігатися втрата смаку, але про це мало говорять.
Лікарка розповіла про передачу гострої респіраторної інфекції та як саме захистити себе в умовах пандемії. Обов’язковим елементом захисту є маска.
Студентам показали як правильно їх одягати та порекомендували носити одноразові маски.
Ірина Андрійчишена наголосила, що миття рук із милом – краще за постійне використання антисептиків. Ще одним важливим елементом захисту є провітрювання авдиторій.
За умови поганого самопочуття студенти можуть не відвідувати занять, аби не наражати на небезпеку інших. Також фахівчиня порекомендувала укласти декларацію з луцьким сімейним лікарем, бо ситуація з пандемією є нестабільною, а для студентів важливо мати постійний зв’язок із власним спеціалістом. Спікерка наголосила, що за законодавством сімейних лікарів можна змінювати.
Важливо завжди контролювати своє почуття та повідомляти інших про нього. Студенти факультету філології та журналістики уважно слухали інформацію про алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з Covid-19. Спілкування, справді, виявилося не тільки цікавим, а й корисним.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook