У період з 1 по 31 грудня 2019 року державними інспекторами Волинського рибоохоронного патруля проведено 20 рибоохоронних рейдів та викрито 56 порушень природоохоронного законодавства, з яких 13 – грубі. Про це повідомляє рибоохоронний патруль Волині.
Також складено 21 протокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та шість – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Крім цього, оформлено 16 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.
«За даний період на порушників накладено 8 891 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 700 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 162 кг водних біоресурсів, з яких 142 кг – на ринках. Також вилучено дев’ять од. заборонених знарядь лову та ще 39 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.
Крім цього, 18 справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.
Для прикладу, 11 грудня Волинський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався на оз. Луки, поблизу с. Дубечно Старовижівського району Волинської області. Так, близько першої ночі виявлено громадянина, який здійснював підводне полювання з перевищенням добової норми вилову. Порушник перевищив норму на 2 кг (5 екз. щуки). Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 700 грн.
На громадянина складено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Знаряддя лову вилучено. Матеріали справи направлено до суду для притягнення порушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди.
В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.
Нагадуємо, на водоймах Волині триває осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook