На Волині виробляють біопрепарати для живлення і захисту рослин - Волинь.Правда

На Волині виробляють біопрепарати для живлення і захисту рослин

Показати всі

На Волині виробляють біопрепарати для живлення і захисту рослин

Волинська лабораторія почала виробництво біопрепаратів для живлення і захисту рослин. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби України у Волинській області.

ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розпочала виробництво та реалізацію високоякісних, перевірених, ефективних біопрепаратів для живлення і захисту рослин.

ЕКОВІТАЛ

Комплексний високоефективний поліфункціональний препарат на основі симбіотичних азотфіксувальних та фосфатмобілізувальних бактерій, не шкідливих для людини і тварин.

До складу препарату входять живі культури азотфіксувальних бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum IMB B-7242, та фосфатмобілізувальних бактерій Bacillus megaterium IMB B-7168, а також біологічно активні продукти їх метаболізму – полісахариди, амінокислоти, ферменти, вітаміни групи В, фітогормони, антибіотичні сполуки. Чисті культури селекціоновані Інститутом мікробіології та вірусології ім.  Д.К.Заболотного НАН України і паспортизуються за культурально – морфологічними  та фізіолого – біохімічними показниками.

Ефективність препарату визначається здатністю бактерій, на основі яких він виготовлений, фіксувати азот атмосфери у симбіозі з рослинами сої та мінералізувати органічні фосфорвмісні сполуки, покращувати мінеральне живлення рослин, забезпечувати їх біологічно активними речовинами (вітамінами, фітогормонами, амінокислотами, антибіотичними речовинами проти фітопатогенів та ін.). Препарат сприяє формуванню потужного азотфіксувального апарату на коренях рослин, захисту їх від захворювань, підвищенню урожаю і якості рослинницької продукції.

Виготовляється біопрепарат у відповідності до Ліцензійного договору «Про надання невиключної ліцензії №66 від 10 березня 2017 р. між Інститутом мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України та ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».

Передпосівну обробку насіння сої  Ековіталом здійснюють напередодні, або у день посіву. Насіння обприскують, перемішують і злегка підсушують на повітрі, уникаючи прямої дії сонячного проміння.

Гектарна порція препарату становить 100-200 мл в залежності від норми висіву насіння. Для обробки відповідної партії насіння вказану дозу препарату розводять водою кімнатної температури до загального об’єму 1,5-2,0 л. Насіння обробляють перемішуванням вручну або у машинах для протруювання, очищених від ядохімікатів.  Титр препарату- 1.5*109 . Лабораторія атестована «Свідоцтво про відповідність» №1-02/2016 від 08.04.2016 року.

 

ПЛАНРИЗ

Мікробіологічний препарат з фунгіцидними властивостями і    рістстимулюючою активністю для обробки насіння та  вегетуючих рослин.

Біопрепарат на основі бактерії Pseudomonas fluorescens,  яка захищає рослини від хвороб, що передаються через насіння, грунт  та аерогенно в процесі росту рослини. Біологічний фунгіцид, призначений для захисту рослин від кореневих гнилей, альтернаріозу, аскохітозу, вертицильозного в’янення, макроспоріозу, ризоктоніозу,  фузаріозу, оїдіуму, мільдью, а також бактеріозів на зернових, зернобобових, овочевих, плодово-ягідних культурах, виноградниках.

Фунгіцидні властивості поєднуються із рістстимулюючою активністю, яка викликає посилений ріст кореневої системи, підвищує польову схожість насіння та енергію проростання, стимулює їх ріст, розвиток протягом вегетації, підсилює утворення вторинних коренів, які забезпечують краще мінеральне і водне живлення.

Активізує життєдіяльність мікроорганізмів у кореневій зоні, за рахунок чого забезпечується додаткове надходження в рослини азоту і фосфору.

Прискорює процес нейтралізації гербіцидів та їх наступне розкладання на безпечні складові.

Підвищує стійкість рослин до стресових умов вирощування, підсилює засухостійкість та морозостійкість рослин.

Знімає негативну дію пестицидів (стрес рослин).

Норми витрати препарату  в залежності від культури становлять від 1,0 до 5,0 л/га

 

ТРИХОДЕРМІН

Біологічний фунгіцид для захисту рослин. Екологічно безпечний препарат, не шкідливий для людей, комах, тварин.

Триходермін  – Містить спори і міцелій гриба-антагоніста Trichoderma  viride (lignorum)  пригнічує розвиток фітопатогенних мікроорганізмів шляхом впливу на них прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, виділенням ферментів, антибіотиків.

Даний препарат застосовують для захисту   зернових, технічних,

овочевих культур, садів, виноградників та ягідників від грибних та бактеріальних хвороб (кореневих гнилей, білої та сірої гнилі, аскохітозу, парші, оїдіуму, мільдью, бактеріозу).

Особливість механізму дії препарату на основі гриба Триходерма пояснюється насамперед стійкою антибіотичною активністю щодо фітопатогенних грибів, виділенням триходермою летких фізіологічно активних продуктів антигрибкової дії, здатністю швидко рости на збіднених субстратах та паразитувати на міцелії фітопатогенних грибів.

Норми витрати препарату в залежності від культури становлять від 2,0 до 10,0 л/га.

Крім того лабораторія продовжує приймати замовлення на виробництво бактероденциду вологого зернового – біопрепарату для знищення мишоподібних гризунів (миші – хатня, лісова, сіра, степова, сірий хом’ячок, малий ховрах), безпечний для людей та довкілля, не шкідливий для свійських тварин і птиці.

Основа препарату –  зерно пшениці оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями Salmonella enteritidis var. Issatschenko.

Препарат має чітку вибіркову патогенність. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною миші швидко розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин, що підвищує ефективність застосування препарату.

Такі бактерії не викликають алергічних реакцій, не накопичуються в грунті, водоймах та у зібраному урожаї сільськогосподарських культур. Бактороденцид можна застосовувати в складських, тваринницьких приміщеннях, сховищах, парниках, скиртах, на полях, пасовищах, тобто де використання хімічних приманок небезпечно для людей, свійських тварин, птиці та довкілля.

Препарат можна застосовувати в осінньо-зимовий та ранньовесняний періоди в межах – 15 C – +15 C. При обробітку сільськогосподарських угідь бактероденцид розкидають у нори, біля нір. Якщо в приміщенні нори виявити важко, бактороденцид розкладають у приманочні посудини.

Норма витрат  становить 2-3 г на нору, або 1,5 – 2,5 кг (в залежності від чисельності популяції мишовидних гризунів) з розрахунку на 1 га.

При обробітку посівів, сінокосних угідь, пасовищ приманку розкидають вручну, робочих розставляють ланцюгом на відстані 5-15 м один від одного. Рекомендується розкладати препарат полосами шириною 100-200 м з пропуском між ними 50 – 100м.

Також препарат можна розкладати з розгрузочної машини (з двох сторін). Відстань між прогонами 25-50 м.

У скиртах препарат розкладають у паперових пакетах по 15-20 г у ніші,  зроблені в нижній і середній частинах скирти.

У приміщеннях, тваринницьких фермах, складах, овочесховищах, препарат розкладають у нори, біля нір, за обшивку стін.

Під час роботи необхідно використовувати засоби індивідуального захисту.

Кожна партія біологічних засобів захисту рослин відповідає державним стандартам, про що видається відповідний сертифікат якості.

Вартість біологічних засобів захисту рослин  регулюється Наказом Міністерства аграрної політики України №96 від 13.02.2013 р. «Розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин».

За детальною інформацією щодо застосування та подання заявки на виготовлення, придбання препаратів, звертайтесь в Волинську обласну фітосанітарну лабораторію:

45632. с.Зміїнець, Луцького району, вул. Ліскова,1 телефон  (0332), 72-71-31, 72-38-88, fito_lab_volyn@i.ua.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook