На Волині День захисника України, День Українського козацтва та 75-річний ювілей створення УПА відзначили досить оригінально – реконструкцією бою між упівцями та гітлерівцями, – про це повідомляє прес-служба Ківерцівської райдержадміністрації.
У суботу, 14 жовтня, у міському парку, військово-історична група «Азимут» організувала для ківерчан відтворення запеклого бою між вояками УПА та військом Вермахту. В заході взяли участь військові реконструктори з Луцька, Львова, Нетішина, Кам’янки-Бузької та інші.
За подіями з цікавістю спостерігали і діти, і дорослі. Відтворення подій війни, коли все відповідає тому часу – одяг, військове спорядження, зброя, тільки кулі холості, не залишала байдужим жодного з глядачів.
Захід супроводжувався виставкою зброї.
На завершення заходу міський голова Володимир Жгутов вручив подяки реконструкторам бою.
Присутніх частували гарячим кулішем та чаєм.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Вистава була гарна, але сумнівна щодо колишньої дійсності, бо є солідніші свідчення, ніж їх запрпонував Жгутов. Керівник відділу закладу воєнної історії в Потсдамі (Німеччина) доктор Краус засвідчив: “Ми розшукали інформацію з наявної в нашому розпорядженні літератури, але, на жаль,, не знайшли жодних повідомлень про втрати вермахту від національно-українських організацій Бандери і ОУН-УПА”, газета “Вільна Україна” №20 за травень 2008 р. Не виключено, що “бій” 15 жовтня 2017 р. у Ківерцівському парку УПА проти гітлерівського Вермахту був єдиним під керівництвом Жгутова. До речі, щодо дати створення УПА, то безпосердній організатор створення УПА “Поліська січ” на Волині Тарас Боровець (Бульба, що мав на увазі нашу і Рівненську області) в своїй праці “Армія без держави” стверджує про утворення своїх повстанських загонів вже в кінці літа !941 року, в той час гауптман Р.Шухевич ще успішно командував поліліційним батальйоном “Нахтігаль”. Мудрий Пантелеймон Куліш застерігав: “Історію не можливо змінити, треба тільки мати відвагу знати її правду. Лише тоді можна змінити нинішню жорстоку реальність”. Теперішнім фантазерам раджу на нову історичну тематику брати інформацію в професора історії нашого університету М.М.Кучерепи