На Волині відрили 43-тє шкільне лісництво (ФОТО) - Волинь.Правда

На Волині відрили 43-тє шкільне лісництво (ФОТО)

Показати всі

На Волині відрили 43-тє шкільне лісництво (ФОТО)

Як повідомляє прес – служюа обласного управління лісового та мисливського господарства,нове учнівське лісництво працюватиме на базі ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр».
 
Учора,29 вересня,юні лісівники провели перше заняття. На цей лісовий урок приїхав перший заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
Звертаючись до хлопців і дівчат,Віктор Анатолійович наголосив на важливості лісів для життя людини і потребу їх ростити,берегти від засмічення і пожеж.
«На Волині діє сорок два учнівських лісництва,ваше – сорок третє! – розповів Віктор Анатолійович. – Я переконаний,що зараз серед вас є лісівники ХХІ століття. Тут вам буде цікаво. Ви зможете навчитися багатьом корисним речам,перейняти досвід наших досвідчених лісівників. Будемо і насіння заготовляти,і садити дерева. На вас чекають цікаві екскурсії до Звірівського мисливського господарства. Там зможете побачити диких звірів і навіть взяти участь у їх підгодівлі. Нам є що вам показати,чому навчити,що передати у спадок».
 

 
До школярів звернулися також директор ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Тетяна Неводнічик та директор Піддубцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лілія Купіч.
Тетяна Леонідівна розповіла про лісовий селекційно-насіннєвий центр,його працівників,а Лілія Анатоліївна – про школу,її педагогів та учнів,висловила надію,що ця співпраця буде взаємовигідною і корисною для лісівників і шкільництва.

 
А тоді відбулася захоплююча подорож територією,що стала батьківщиною мільйонів дерев,які народилися тут із насінини,а потім розійшлися по всіх лісах Волині. Якби їх зібрати в один ліс,він зайняв би сотні або й тисячі гектарів. Зараз тут вирощують понад 260 видів дерев і кущів,серед яких є екзотичні екземпляри. Наприклад,гінкго – дерево,що пам’ятає часи динозаврів. Тетяна Леонідівна,зупинившись біля чотирьохрічних красенів,каже,що вони мають надзвичайну лікувальну силу,з їх листя люди навчились робити ліки. Магнолія надзвичайно гарно цвіте весною,а нині має червоні плоди,схожі на ягоди. Вони дуже дорогоцінні та дефіцитні. А кущ,вкритий рясними жовтими ягідками,це піраканта. Її ягоди не їстівні.
Тетяна Неводнічик розповіла дітям,коли і як заготовляти насіння,у яку пору висівати його у розсаднику,і,звісно,про те,що земля для цього має бути особлива – живлюча! Також показала теплиці,особливі насіннєві і дослідні ділянки.
 

 

 
Вийшла дуже цікава і пізнавальна екскурсія.
« Мені тут дуже сподобалося! – зізналася Тетянка Дементій. – Особливо ці маленькі дерева. Для нас вони маленькі,а для мурашок і комах – справжні ліси… Вони такі гарні і лагідні… Навіть не віриться,що скоро переженуть нас у зрості».
« А мені найбільше припали до душі теплиці,– поділилася своїми враженнями Галинка Дуда. – Там же тисячі сіянців».
 

 
Всі хлопці і дівчатка – восьмикласниці. Керівником учнівського лісництва призначено молодого педагога Юлію Дацюк. Для випусниці СНУ ім. Лесі Українки ця справа хоч і нова,але цікава. Тож вона із дітьми під керівництвом досвідчених лісоводів директора ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Тетяни Неводнічик та головного лісничого лісогосподарського підприємства Олега Малиша цього дня провела ще й практичну частину заняття.
 
А загалом у планах дирекції школи – долучити до восьмикласників ще й найбільших природолюбів з інших класів – від наймолодших п’ятикласників і до дев’ятикласників. Школа уже підписала договір про співпрацю з ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр»,отримала програму та методичну допомогу від Волинського обласного еколого-натуралістичного центру.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook