Олександр — швець у другому поколінні: шиє та лагодить взуття вже понад 40 років. Каже: відколи почалися воєнні дії на сході країни,одразу задумався,чим може допомогти солдатам на передовій? Про це інформує Телевізійний центр Ковель.
“Раз в країні почалася така ситуація,то ми вирішили перейти на берці… Звертаються,приходять кожного дня люди,- хто має гроші,інші — не мають. Були випадки,коли мати приходить і каже: “Сину їхати,а в мене немає в що його взути. А йому через 3 дні їхати на війну. От тоді доводиться робити навіть безкоштовно,аби якось допомогти.”,- каже підприємець.
“В нас бувають такі випадки,що приносять взуття — берці НАТОвські для заміни підошви. Вона виходить з ладу. І вони дуже важкі. І коли ми переробляємо,то підошва стає легшою,а взуття — якіснішим і краще тримає форму ноги… ”,- додає дружина Олександра Ніна Шевчук.
Таке взуття для військових по якості не поступається НАТівським зразкам,але значно дешевше,- стверджує майстер. Для прикладу: собівартість однієї пари — 600 гривень.
“Можна взяти шкіру і за 200 гривень,але ходити вона не буде — це однозначно. Ми застосовуємо матеріали,які застосовували в 1905 році. Тобто,щоб нога була зафіксована,ставиться шкіряний задник. Використовуємо термопластичні матеріали. Вони якості такої не мають. Але якщо відшукати можливість і поставити шкіряний задник,то нога буде зафіксованою. Так само — підошва: її можна купити дешеву,а можна таку ,щоб служила рік а то й більше. Бо на кожну пару взуття ми даємо гарантію на рік”,- розповідає Олександр Шевчук.
Для виготовлення підошви ковельчани використовують італійські матеріали. А “п’ятка” в черевиках навмисне зроблена жорсткішою,для комфорту. Всередині — подвійне утеплення. Моделі такого взуття — креатив самого Олександра. Над реалізацією задуму трудяться кілька спеціально навчених майстрів. В таких умовах здатні виготовляти одиничні екземпляри. В разі потреби могли б робити до 50-ти пар берців за тиждень.
“Допомога фінансова нам взагалі не потрібна. А от потрібно,щоб хтось взявся організувати готове взуття до місць призначення. Оце саме головне,що нам потрібно…”,- каже Олександр.
Декілька пар такої амуніції на прохання Волинської асоціації колекціонерів “Паритет” Олександр вже презентував у Луцьку на виставці з проблематики АТО.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook