На Волині роблять ставку на спроможні ОТГ (ФОТО) - Волинь.Правда

На Волині роблять ставку на спроможні ОТГ (ФОТО)

Показати всі

На Волині роблять ставку на спроможні ОТГ (ФОТО)

Децентралізаційні процеси в області набувають нового забарвлення. Якщо раніше децентралізатори намагалися донести краянам переваги децентралізації та самостійного господарювання громад, то тепер у пріоритеті – формування спроможних, фінансово потужних ОТГ. Тож не кількість, а якість виходять на передній план.

Один із інструментів досягнення поставленої мети – це приєднання до вже існуючих ОТГ, нових сільрад.

Саме про це йшлося під час виїзної консультації і з якою Василь Гром, Валентин Малиновський, Анатолій Банера, консультанти Асоціації міст України відвідали Радомишлянську сільську раду. Як відомо такі заходи відбуваються в рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Про це інформує прес-служба Асоціації.

Радомишлянська і Баківцівська сільради розташовані на землях, які межують із Рівненщиною. Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Волинської області вони та ще Лаврівська сільрада, мали б увійти до Боратинської ОТГ. Розмірковувати над процесами об’єднання, зі слів голови Баківцівської сільради Руслани Пастерук, вони з Володимиром Семенюком, головою з Радомишля, почали ще 2015-го.

«Наші села до 1987 року входили до однієї сільради. Жителі Баківецької сільради «за»: всі озерянівські діти ходять у школу в Радомишль, тут садочок реконструюють, залишилося геть мало зробити. Щодо Баківців, то половина дітей ходить у школу до Радомишля, інша – до Лаврова, але якщо буде шкільний автобус, їздитимуть у Радомишль. До нас навіть село із Рівненщини просилося, але ж так об’єднуватися закон не дозволяє», – каже пані Пастерук.

Втім, поки у Баківцях, Радомишлі та Лаврові розмірковували, то довкола утворилися громади, а деякі й вибори провели. Окрім того, Кабмін змінив вимоги до створення громад, щоб ОТГ визнали спроможною на її території повинно мешкати не менше п’яти тисяч осіб.

« У вас якщо й Лаврівську сільраду вмовити об’єднатися людей аби три тисячі назбиралося, тож маємо один шлях – приєднатися до вже створених ОТГ Городищанської чи Боратинської», – наголосив консультант АМУ з юридичних питань Валентин Малиновський.

Сільські голови зауважили, що підуть на приєднання не з порожніми руками: мають добре збережену інфраструктуру, хорошу школу, реконструюють садочок, дороги в ненайгіршому стані, а в Баківецькій сільраді й освітлення вуличне є та й своїх грошей до мільйона гривень.

Консультант з бюджетних питань Василь Гром завернув увагу на хороший стан освітнього закладу в Радомишлі, перспективу наповнення учнями й наголосив, що за умови вдалого приєднання у нього є всі шанси стати в громаді опорною школою і самостійним розпорядником коштів. Присутнім на зустрічі така перспектива припала до душі.

Консультанти АМУ пояснили їм усі особливості приєднання й окреслили перспективи життя саме у спроможній громаді, тож сільські голови вирішили якнайшвидше сісти за стіл перемовин із уже створеними ОТГ. Щоб не виникло жодних колізій із оформленням документів і процедурою приєднання кожен із отримав примірник практичного посібника «Формування спроможних територіальних громад» виданий у рамках Проекту USAID ПУЛЬС, який АМУ впроваджує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook