На Волині реставрують костел за кошти поляків (ВІДЕО) - Волинь.Правда

На Волині реставрують костел за кошти поляків (ВІДЕО)

Показати всі

На Волині реставрують костел за кошти поляків (ВІДЕО)

Попри те,що споруда перебувала у аварійному стані,кошти на її реставрацію не виділялися. За роботу над пам’яткою взялися поляки. Мільйони злотих виділили міністерство закордонних справ Республіки Польща та міністерства культури і охорони культурної спадщини,- інформує Громадське.Волинь.
Виділених міністерством культури України коштів вистачило тільки на оформлення відповідної документації.
Зараз на території колегіату ведуться ремонті роботи.
«Крім того,що відвели води,уже відновили пресвітеріум. Обштукатурили. Переходи відбудовані в старому стилі,як вони були колись»,– розповідає про проведені роботи настоятель римо-католицької парафії костелу отець Юрій Погнерибка. За його словами,окрім зовнішніх робіт,ремонтники убезпечили костел всередині,оскільки у будівлі руйнувалася і опадала стеля.
Начальник управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук пояснив,що коштів на реставрацію пам’ятки міністерство не можу виділити,оскільки останніми днями всі його сили направлені на збереження культурної спадщини на окупованих територіях: «Дуже шкода,що держава,на жаль,не може приділяти увагу підтримці і фінансуванню саме тих пам’яток,і вкладати кошти саме в ті об’єкти культурної спадщини,які знаходяться тут,на західній Україні».
Очікується,що роботи із відновлення пам’ятки триватимуть близько десяти років.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook