У Волинській області проблеми з вакцинуванням населення від кору. Про це йшлося під час круглого столу в управлінні охорони здоров’я ОДА, – передає інформагентство Волинські Новини.
У Любомльському, Шацькому, Горохівському та Ківерцівському районах Волинської області від кору провакциновано менше 30% дітей, а в Локачинському районі вакцину від кору отримали менше 10% дітей.
За словами заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерія Руцького, менше 30 % дітей вакциновано у Любомльському та Шацькому районах, у Ківерцівському районі провакциновано лише 27% дітей, а в Горохівському районі – 28%. Решта районів провакциновано більше ніж на 30 %, хоча для епідблагополуччя потрібно досягти хоча б 95 % вакцинації.
Окрім того, він зазначив, що дуже низький відсоток виконання по вакцинації від кору у Локачинському районі – в них не вакциновано навіть 10% дітей.
«Потрібно бити на сполох, бо це небезпека не лише для району», – зауважив Валерій Руцький.
Кір – це захворювання, яке характеризується великим впливом на імунну систему людини, тому після самого захворювання на протязі 6-8 тижнів утримується виражене ослаблення імунітету, яке може призвести до ураження дихальних шляхів та центральної нервової системи.
Завідувач відділення крапельних інфекцій Волинської обласної інфекційної лікарні Наталія Маркова розповіла про симптоми кору у дітей.
«Лікарі дійсно б’ють на сполох, бо інфекція є непроста і, нажаль, супроводжується багатьма ускладненнями, про які я хотіла б розповісти. Воно є досить заразним. При контакті із хворим існує великий відсоток того, що дитина захворіє. Провідними симптомами кору є висока температура, кон’юктивіт (запалення слизової оболонки ока, – ред.), ураження верхніх дихальних шляхів, з’являється кашель, провідний симптом – висип, який є характерним для цього захворювання», – зазначила Наталія Маркова.
Окрім того, вона охарактеризувала стадії захворювання.
«Летальність від кору становить близько 1% – це досить велика цифра. Тому потрібно задуматися, аби зробити щеплення від кору своїм дітям. Захворювання має свої стадії: початкова стадія триває до 4-х днів і, як правило, нічим не відрізняється від інших вірусних захворювань. В цей період діти активно виділяють вірус в зовнішнє середовище. Далі проявляється висип, який має певну етапність: починається з обличчя і на протязі кількох днів розповсюджується на інші частини тіла. Після висипу на тілі тривалий час залишається характерна пігментація», – зауважила медик.
Також вона сказала, що кір – це захворювання, яке характеризується великим впливом на імунну систему людини, тому після самого захворювання на протязі 6-8 тижнів утримується виражена імуносупресія (ослаблення імунітету – ред.). Тому такі діти будуть схильні до інших захворювань. Також можуть бути уражені дихальні шляхи: виникнення пневмонії. Крім цього, уражується центральна нервова система, розвиваються енцефаліти.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook