На Волині обговорили стратегію розвитку ОТГ, які межують із Луцьком (ФОТО) - Волинь.Правда

На Волині обговорили стратегію розвитку ОТГ, які межують із Луцьком (ФОТО)

Показати всі

На Волині обговорили стратегію розвитку ОТГ, які межують із Луцьком (ФОТО)

У Волинському «Центрі розвитку місцевого самоврядування» відбувся круглий стіл на тему «Стратегія розвитку ОТГ, що межують із Луцьком в контексті підготовки стратегії міста» у рамках проекту «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

Про це інформує Волинський «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Очільник Центру Анатолій Пархом’юк наголосив про те, що реформа децентралізація має принести не сухі зав’язі, а «плоди» децентралізації. Він нагадав, що «Центр розвитку місцевого самоврядування» створений для того, щоб допомагати органам місцевого самоврядування, які вже сформувалися і тим, хто став на цей шлях. Директор Центр зауважив, що громади пережили складний процес становлення, а нині варто подивитися трішки на майбутнє.

За його словами, виклики, які стоять перед громадами – досить серйозні. Приміром, лише три міста обласного значення створили довкола себе громади.

Розповів Анатолій Пархом’юк про причини не об’єднання: це, приміром, розвинуті території поруч із Луцьком, приміром, Боратин, Липини, Прилуцьке тощо, певні політичні процеси, які і не дали створити переговорний майданчик для об’єднання.

Ще один виклик – це створення агломерацій. Експерт переконаний, що у майбутньому за кілька років довкола Луцька таки буде створена велика агломерація.

Він зауважив, що нині триває підготовка для створення стратегії розвитку Луцька, а тому думку мешканців довколишніх сіл варто врахувати. Тим паче, що стратегія розвитку створюється не за день чи місяць. Приміром, для Голоб її створювали рік, а для Устилуга – 9 місяців.

Експерт із регіонального розвитку Петро Гоцалюк представив проект стратегії м. Луцька. Так, уже відбувся перший етап – соціалогічне опитування, профіль громади та SWOT-аналіз. Також визначені стратегічні цілі для обласного центру Волині, наприклад, забезпечення економічного зростання міста. За словами експерта, у Луцьку успішно формується технологічний кластер.

Як приклад успішного співробітництва Петро Гоцалюк назвав район Дефанс у Парижі. «Окрім як співпрацювати – у нас немає інших шансів», – наголосив експерт.

У роботі круглого столу взяли участь експерт із децентралізаці Оксана Урбан та консультант із бюджетних питань РВ АМУ у Волинській області (проект ПУЛЬС) Василь Гром.

У круглому столі взяли участь представники ОТГ та громад, які знаходяться поблизу Луцька.

Також під час засідання круглого столу обговорили стратегію ОТГ, методологію, план створення, приклади тощо.

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook