На Волині білбордівські агітки потенційних кандидатів – поза законом - Волинь.Правда

На Волині білбордівські агітки потенційних кандидатів – поза законом

Показати всі

На Волині білбордівські агітки потенційних кандидатів – поза законом

В усіх регіонах України  (у тому числі – на Волині) потенційні кандидати у Президенти задовго до початку виборчої кампанії розпочали агітацію. З цього приводу на сайті  Центральної  виборчої комісії з’явилося повідомлення «ЦВК ПОПЕРЕДЖАЄ: ДОЧАСНА АГІТАЦІЯ – ПОЗА ЗАКОНОМ».

Зокрема Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії зазначає: «Відповідно до частини 1 статті 44 та частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів».

Проте, йдеться далі в повідомленні, «вже зараз, задовго до початку виборчої кампанії, практично у всіх регіонах України можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів. Не поодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів,  поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо».

ЦВК наголошує: «Згадані акції здійснюються поза межами виборчого процесу, і як наслідок, поза межами можливого контролю стосовно дотримання формальних вимог щодо їх проведення та фінансування». А відтак констатує, що «не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації. Але нагадує, що вона є частиною суспільних правовідносин, яка регламентується не юридичними, а моральними нормами. Така практика як дочасна агітація може призвести до порушення принципу рівності».

Центральна виборча комісія закликає всіх суб’єктів виборчого процесу утриматися від дочасної агітації та неухильно дотримуватися загальновизнаних міжнародних стандартів проведення виборів і створити умови для проведення дійсно змагального процесу.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook