На Європу чекає засуха, яка може стати найруйнівнішою на континенті за останні 500 років. Такий прогноз надали кліматологи Об’єднаного дослідницького центру Європейського Союзу.
За словами представника Комісії ЄС у Брюсселі, нинішня посуха може спричинити інші кліматичні катаклізми і, головне, — голод.
За його словами, це була початкова оцінка Європейської обсерваторії щодо засухи, яка має бути підтверджена остаточними даними наприкінці сезону.
Крім того, у доповіді, яку кліматологи презентували у понеділок, 22 серпня, йдеться про те, що попередження про засуху були видані вже для 47% території Європи.
Експерти блоку заявили, що очікують, що теплі та посушливі умови, які викликають лісові пожежі та знижують урожайність, збережуться у деяких частинах регіону до листопада.
Найбільше від масштабної посухи на думку експертів постраждають:
Згідно з останніми даними, деякі культури в ЄС постраждали особливо сильно: прогнози врожайності зерна на 16% нижчі за середній за 5 років і на 15% нижчі за середній для кукурудзи.
Фокус уже писав про те, що в Єврокомісії вважають, що в Європі очікується найнебезпечніша засуха за останні 500 років через екстремальну спеку. І це вплине на обсяг вирощеного врожаю сільськогосподарських культур, здоров’я людей, а також живі екосистеми Європи.
Крім того, за словами вчених із Метеорологічної служби Великої Британії, екстремальну засуху в Європі цього літа викликало таке погодне явище, як Азорський антициклон.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook