Можливості оновленої САУ «Богдана» представили на виставці у Туреччині - Волинь.Правда

Можливості оновленої САУ «Богдана» представили на виставці у Туреччині

Показати всі

Можливості оновленої САУ «Богдана» представили на виставці у Туреччині

Українські розробники повідомили детальні характеристики для оновленої версії 155-мм САУ 2С22 «Богдана».

 

Деталі розповіли у рамках міжнародної оборонної виставки International Defence Industry Fair (IDEF 2023).

Так, було заявлено, що артилерійська частина зі 155-мм гарматою довжиною у 52 калібри має скорострільність 5 пострілів на хвилину. Кут повороту по горизонталі складає від -30 до 30 градусів, а підйом від -5 до 65 градусів. Дальність стрільби до 40-42 км.

Зв’язок може здійснюватися через цифрову радіостанцію, телефонні комунікації та системи обміну даними. Також заявляється, що на «Богдані» встановлюється навігаційна система та повноцінна система управління вогнем. Зазначимо, що помічені зараз на полі бою зразки поки не отримали повний пакет цього.

Щодо мобільності, то САУ має швидкість до 30 км/год по бездоріжжю та до 80 км/год по дорогах. Максимальна дальність, відповідно, складає 500 та 800 км. На розгортання системи потрібно півтори хвилини. Стільки ж потрібно на згортання для переміщення. Також «Богдана» може перевозити до 20 155-мм снарядів.

Платформа здатна рухатися на поверхнях з кутом підйому вгору до 30 градусів або кутом бокового нахилу у 25 градусів. Також можливо долати вбрід водойми глибиною до 1,2 метра. Маса самохідної гаубиці складатиме до 28 тонн.

Пропонуються варіанти на шасі КрАЗ, MAN та TATRA, хоча макет та фотоматеріали з виставки відповідають варіанту САУ на базі МАЗ-6317, який вже надійшов до Збройних сил України.

Лише прототип (перший варіант) 2С22 використовував вітчизняне шасі КрАЗ-63221, а зображень варіанту на німецькому MAN наразі не демонструвалося.

Також, було представлено ілюстративне зображення варіанту «Богдани» на чеському шасі Tatra з колісною формулою 8х8. Такий варіант теж був помічений у користуванні підрозділів Збройних Сил України.

Наразі можна побачити, що отримані українськими військовими «Богдани» поки не відповідають заявленим характеристикам та ще проходитимуть допрацювання для цього. Наприклад, буде встановлено систему управління вогнем та механізм досилання, під який на вже переданих САУ розмістили пульт керування.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *