Міст Леонардо да Вінчі та роботи з лего: у Луцькому виші відбувся фестиваль науки (ФОТО) - Волинь.Правда

Міст Леонардо да Вінчі та роботи з лего: у Луцькому виші відбувся фестиваль науки (ФОТО)

Показати всі

Міст Леонардо да Вінчі та роботи з лего: у Луцькому виші відбувся фестиваль науки (ФОТО)

15 травня у Луцькому національному технічному університеті, відбувся XIII фестиваль науки. Студенти та викладачі представили наукові досягнення та отримали за них нагороди. Захід присвячений Дню науки.

У фойє одного із корпусів ЛНТУ – розмаїття наукових досягнень студентів і викладачів. Кожен із науковців прийшов сюди, щоб похизуватися власною розробкою, відстояти честь університету та отримати за це нагороду.

Журналісти «Волинської правди» бачили міст Леонардо да Вінчі, який сам підтримує себе завдяки взаємодії гравітації та тертя; проект школи майбутнього; розробки універсального апарата для ресурсоощадної технології виробництва льону; систему розпізнавання жестів для передачі керуючих сигналів і навіть роботів-лего, над якими дружньо працювали 17 студентів факультету комп`ютерних наук та інформаційних технологій.

«Ми складали роботи лего на основі готових муляжів. Але самі доробляли їх, щоб вони могли рухатися. Саме так ми вчимося вивчати робототехніку, придумувати різні алгоритми. Процес виготовлення однієї моделі займав одну пару в університеті і ще потрібен був час, щоб їх запрограмувати», – розповів студент ЛНТУ Владислав Пащук.

Окрім роботів, на виставці були представлені макети Ковельського індустріального парку, Театрального майдану обласного центру, території Луцького Хресто-Воздвиженського Братства, сучасна швейна машина, колекція монет.

«Ці монети, присвячені історичним подіям України. Вони почали випускатися 1995-року, відтоді я їх і колекціоную. Національний банк їх випускає і продає. Монети є дійсними платіжними засобами. Теоретично в магазині ними можна розраховуватися. Сьогодні 2 гривні можна купити за 40 гривень, а 5 гривень – за 54», – розповів про колекцію доцент кафедри Міжнародних економічних відносин Павло Кравчук.

Унікальне наукове досягнення – комплекс для запуску і супроводження безпілотного літального апарату – представив факультет будівництва і дизайну.

«Безпілотний апарат розглядається як військовий об`єкт. Він знімає зверху. До нього можна прикріпити тепловізор і буде видно гарячі точки. Коли запускають снаряди, то вони виділяють тепло і досить швидко можна знайти ворогів. Їхнє місце передається на камеру і так розпізнається. Безпілотні апарати вигідні ще й тим, що не страждають люди», – повідомив студент Ілля Федосенков.

Відвідувачів виставки досягнення приємно здивували. «Досить так неочікувано та гарно. Радує, що університет достойний і має своїх успішних представників в науковій сфері»,- поділився враженнями лучанин Павло Шишкін. Опісля представлення наукових робіт, студенти та викладачі отримали заслужені грамоти.

«Не лише в Україні, а й у всьому світі шанують науку. І ми теж маємо, що запропонувати для виробництва, для бізнесу, для побуту, для економіки зрештою. Дякую за ту роботу, яку ви виконуєте. Я впевнений, що ми разом можемо набагато більше. З Днем науки! Слава Україні!», – подякував науковцям ректор ЛНТУ Петро Савчук.

   

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *