Медовий смак Луцька: у замку Любарта – солодкий фестиваль (ФОТО) - Волинь.Правда

Медовий смак Луцька: у замку Любарта – солодкий фестиваль (ФОТО)

Показати всі

Медовий смак Луцька: у замку Любарта – солодкий фестиваль (ФОТО)

Сьогодні, 16 вересня, у Луцькому замку розпочався  фестиваль молодого меду «Медовий спас». Свято бджолярів відбувається паралельно з  фестивалем «Волинська княжна». Окрім волинян, у фестивалі беруть участь медівники з Львівської, Рівненської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Відсьогодні на два дні Луцький замок перетворився на локацію краси, смакоти та радості: лицарські обладунки, красуні  у середньовічному вбранні, різноманітні наїдки та напитки, ярмарок виробів народних майстрів , – усе це створило незабутню атмосферу народного святкового гуляння, яке за давніми традиціями не обходилося без натуральних солодощів, питних медів. Бо саме наша Волинь славиться пахучим, цілющим медом  і роботящими пасічниками та медоварами, які з усього поліського різнотрав’я добувають найкорисніший, найпахучіший мед.

І саме сьогодні пасічники краю вирішили для лучан та гостей міста організувати свято – «Медовий спас», щоб усіх почастувати цьогорічним медком, презентувати на виставці-ярмарку медову продукцію, поділитися своїм мистецтвом і знаннями щодо розведення і тримання бджіл, отримання різних сортів меду тощо.

«Мед просто неймовірний, – ділиться своїми враженнями від дегустації лучанка Наталія Чуль. – Я обожнюю мед у всіх його варіаціях і завжди на різноманітних фестивалях чи ярмарках у місті я куштую саме цю продукцію».

До слова, фестиваль проводиться в Луцьку з 2009 року та започаткований громадською організацією «Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий стан».

Гості солодкого фестивалю мали можливість побачити, як відкачують мед, взяти участь у вікторинах та пізнавальних лекціях. Юних учасників дійства чекали  подарунки – набір пасічника, в який входять: димар, сітка, пилковловлювач, вилочка для розпечатування воскових стільників та інші необхідні інструменти, щоб діставати з вуликів пилок та мед.

Далі учасників свята запросили на екскурсію до «Клубу-музею історії Волинського бджільництва», що знаходиться в селі Баїв Луцького району.

Продукцію «Гільдії медоварів Волині» добре знають не тільки лучани, а й  далеко поза  межами краю, адже такі природні багатства Полісся гарний подарунковий сувенір.

Найкращі традиції бджолярства бездоганно освоїли родини пасічників Шотіків та Дмитруків, які господарюють у луцькій «Медовій хаті», що розташована на вулиці Богдана Хмельницького.

«Медова хата» – це не просто торгова марка, а Центр традиційної бджоляної культури,  де у найдрібніших деталях розкажуть, як вживати та лікуватися продуктами бджільництва.

Ось і сьогодні представники Гільдії запропонували свою традиційну та нову продукцію: медові смаколики з горішками, подарункові глиняні набори з медами та пивні меди, новий вид напоїв – сокомед (натуральний сік з медом, який змішується з водою безпосередньо перед вживанням), медові мармеляди (мед три доби збивається і добавляється різні натуральні фруктові смаки і прянощі).

Як розповіла Олена Ліпич, продавець «Медової хати», уся продукція виготовлена виключно з натуральної сировини зі своїх пасік. «Єдине, що на медові напої мед закуповують на Сході України (з соняшника),  бо наш волинський дуже цінний і він, в більшості, продається в чистому вигляді, – розповідає пані Олена. –  Найціннішим медом вважають продукт з акації, його можна вживати навіть людям з цукровим діабетом і грудним діткам, бо він не містить сахарози і є протиалергенний.  З пилка медовари роблять пергу  – ліки для покращення гемоглобіну. А найсмачніший – це перший травневий мед « Яблуневий сад». Чим раніше мед збирається, тим він світліший, найпізніший, гречаний, дуже темний».

Усі меди представники Гільдії оцінюють в одну ціну за 550 мл – 90 грн, лише з акації мед дорожчий – 120 грн.

Чимало гостей, які відвідали фестиваль, купили на згадку різноманітні  медові вироби, щоб відчути все ж таки, який медовий смак Луцька.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

3 Comments

  1. Avatar Дюбарт сказав:

    Мінються назви а суть одна замок перетворився в БАЗАР. Українці ви стадо свиней.

    • Avatar Володимир сказав:

      що шукаєш – те й знаходиш.

      • Avatar Володимир сказав:

        Пчела:
        – Вокруг цветы и благоухание…
        Муха:
        – Кругом говно и помойки!..