У Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Петром Сватко. Про це «Волинську правду» інформує прес-служба Волинської обласної бібліотеки для дітей.
28 квітня в рамках проекту «Безпечне дитинство» у Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 8-П класу Луцького НВК №9 з учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Петром Сватко, начальником відділу агітаційно-пропагандиської роботи ДСНС у Волинській області, автором книги «Чорнобиль» Іриною Варварук та головним фахівцем сектору взаємодії із ЗМІ та роботи з громадськістю управління ДСНС у Волинській області Віталіною Лукашевич.
Петро Сватко поділився спогадами про трагічні події, розповів про участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. З особливим болем згадував товаришів, які покинули цей світ після отриманої дози радіації. «З кожним роком наших друзів стає менше, а ті хто живі, гостріше відчувають вплив отриманого опромінення на здоров’я. Сучасним дітям потрібно знати про радіацію та її шкоду на організм і у разі виникнення небезпеки такого характеру вміти захистити себе», – наголосив пожежник-ліквідатор.
Завідувачка відділу читання та навчально-творчого розвитку Катерина Теплюк, розповіла про висвітлення теми Чорнобиля у творчості письменників і презентувала книжкову виставку «І, ти, Чорнобилю, ти теж не маєш меж». «Всі події такого характеру впливають на життя країн, розвиток економіки в глобальному масштабі. Але ми повинні пам’ятати, що за цим стоїть доля звичайних людей. Це трагедія для багатьох поколінь, які живуть і будуть жити, тож цей урок слід вивчити назавжди, щоб уникнути помилок в майбутньому», – підсумувала вона.
Діти із великою увагою слухали розповідь Ірини Варварук про долі волинських пожежників, які з перших днів і до 1991 року заступали на бойову вахту у Чорнобильській зоні. Кожен із них згадується у презентованій книзі «Чорнобиль». «Важливо, що ця книга ілюстрована дітьми, значить вони серцем відчули весь трагізм і біль життя цих людей», – зауважила автор. Доповнили захід відео-матеріали та документальні фільми про події 1986 року.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook