У Луцьку відбулося дійство, присвячене до Дня Героїв Небесної сотні. Захід відбувся 19 лютого у Палаці Культури міста Луцька.
Тематичні дійства в Луцьку організував Центр національно-патріотичного виховання. Спочатку в галереї «Луцьк» стартувала виставка фоторобіт. На світлинах, які презентували присутнім, зображені пам’ятні моменти з протистоянь під час Революції Гідності.
Згодом учасники дійства перебазувалися до залу Палацу Культури. Там відбулася зустріч з учасниками Майдану, бійцями 35-ої сотні Самооборони «Волинська Січ».
Першим взяв слово учасник Революції, депутат міськради, Павло Данильчук. Він зізнався, що на початку не вірив в те, що можливий Майдан. «Всі неконтрольовані і справжні речі відбуваються неорганізовано, коли в людей зникає певний бар’єр. Українці на це здатні. Українці – це не москалі. Вони здатні боротися за свободу», – заявив депутат.
Павло Данильчук розповів про початок активних дій на Майдані, сутички з правоохоронцями та перші жертви. Також він розповів про розвиток Революції на Волині. На завершення свого спічу Павло Данильчук звернувся до присутніх. «Дуже важливо не просто розуміти, що це частина нашої історії. Я хочу, щоб ви розуміли, що ця боротьба не завершена», – заявив Данильчук.
Згодом слово взяв ще один активний учасник Революції Петро Жатовський, який під час сутичок отримав травму ока. «Я розумів, що коли руйнується твоя держава не можна сидіти вдома. Фактично в перший день отримав поранення, легку контузію і побачив страх, але не в тих людях, що стояли поруч. Він був у тих мерзотників, що стояли в повній амуніції і тремтіли від хлопців з дерев’яними палками та дерев’яними щитками», – розповів він.
Учасник Самооборони Олександр Ничипорук високо оцінив подвиг Небесної Сотні. «Вони дійсно змінили історію України, відродили нашу націю. Ми всьому світу показали, хто ми є», – заявив він.
Після дискусії присутні переглянули фільм про Майдан.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook