Комунальне підприємство «Луцьктепло» за два місяці заборгувало ТОВ «Теплоенергоцентр» 1,5 мільйона гривень за оренду котельні на вулиці Карбишева. Про це стало відомо сьогодні, 20 червня, під час засідання бюджетної комісії Луцькради, – інформує «Волинська правда».
Під час депутатської комісії розглянули звернення від ТОВ «Теплоенергоцентр», у якому підприємство висловлює претензії до «Луцьктепла» щодо несплати оренди.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2016 року державно-комунальне підприємство «Луцьктепло» уклало договір із ТзОВ «Тепло-Енерго-Центр» про оренду котельні на вулиці Карбишева, 2 та водозабору і водозагону на вулиці Героїв УПА терміном на два роки. Утім, як з’ясувалося, наразі існують значні проблеми із розрахунками з орендодавцем.
Зокрема, перший заступник директора «Теплоенергоцентру» Богдан Денисюк розповів, що за квітень і травень платежів за оренду підприємство не отримувало взагалі. Загальний борг склав вже півтора мільйона гривень. Згідно договору поруки Луцькрада – поручитель, тому вирішили звернутися до голів депутатських комісій з проханням погасити заборгованість, не доводячи до судового розгляду. Натомість директор ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна розповіла, що проблеми виникли в квітні, коли «Західна теплоенергетична група» анулювала ліцензію і скасувала тариф. «Всі наші надходження ішли на НАК «Нафтогаз». У травні дійшли до компромісу. Але надходження наші становлень лише 8%, все інше іде на НАК «Нафтогаз», – висловилася посадовиця.
За її словами, із січня «Луцьктепло» не отримувало жодної копійки бюджетних компенсацій, тож наразі держава боргує підприємству 132 мільйони гривень. Більше того, Валентина Малютіна повідомила, що «Луцьктепло» узагалі просить ТОВ «Теплоенергоцентр» переглянути умови договору оренди. Оскільки парова труба, яку теж орендує підприємство, – в аварійному стані, тож просять виключити її із договору. «Ми замовили експертизу, яка встановила, що технічний стан конструкції залізобетонної труби – аварійний, необхідно негайно виключити знаходження людей у зоні можливого обвалення. Капітальний ремонт недоцільний, бо вартість рівноцінна купівлі нової труби», – сказала Малютіна. Тож очолюване нею підприємство звернулося до «Теплоенергоцентру» з проханням забрати частину майна і, відповідно, зменшити орендну плату. На її переконання, у такому випадку її розмір зменшиться приблизно на 600 тисяч в рік.
Утім, Богдан Денисюк сказав, що має сумніви щодо такого висновку експертизи, тому звертається до іншої установи для проведення експертизи.
Зрештою, після тривалої дискусії депутати вирішили рекомендувати сесії міської ради розглянути питання щодо виділення «Луцьктеплу» грошей на погашення боргу.
Окрім того, вирішили винести на розгляд сесії питання щодо звернень до голови Волинської ОДА і Кабміну щодо відсутності компенсацій за субсидії.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook