Луцькі студенти протестували роботу НАБУ - Волинь.Правда

Луцькі студенти протестували роботу НАБУ

Показати всі

Луцькі студенти протестували роботу НАБУ

У Луцьку презентували інформаційно-просвітницьку кампанію Національного антикорупційного бюро України та Програми розвитку ООН в Україні  «Студенти проти корупції».

Сьогодні, 19 квітня, у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулась зустріч зі студентами юридичного факультету та факультету журналістики у рамках кампанії «Студенти проти корупції», яку реалізовує Національне антикорупційне бюро України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні.

 

Метою кампанії є інформаційно-просвітницька діяльність серед студентства, як однієї із найбільш активних частин громадянського суспільства щодо антикорупційної реформи та системи роботи Національного антикорупційного бюро України. Для старту програми було обрано Західний регіон завдяки його лідерським позиціям в підтримці антикорупційної реформи та готовності до участі в її реалізації.

 

«Подібні зустрічі зі студентами та активними громадянами дають нам змогу розповісти про те, чим займається, яких результатів досягає та з якими викликами стикається Національне антикорупційне бюро на шляху боротьби з топ-корупцією в Україні. Майже два роки тому я отримав Указ про створення Бюро. Сьогодні (у рекордно короткі строки у порівнянні з антикорупційними відомствами інших держав) – маємо справжню команду, низку резонансних розслідувань, понад півсотні справ у судах, понад 100 млн грн повернутих на рахунки держпідприємств коштів без механізму конфіскації. Усього цього нам вдалося досягти в тому числі й завдяки підтримці громадянського суспільства. Впевнений лише спільними зусиллями ми зможемо подолати корупцію в Україні», – зазначив заступник Директора НАБУ Анатолій Новак.

 

Студенти мали можливість ознайомитися з «Буднями НАБУ». Відповідна фотовиставка ілюструє особливості роботи спецпідрозділів та оперативних служб Бюро, спеціалізоване обладнання, а також роботу детективів. Працівники НАБУ – молоді, розумні хлопці та дівчата, що творять нову державу, борються з топ-корупцією, розслідують складні корупційні схеми, затримують злочинців. У них немає надприродних здібностей, лише знання, чесність, сила, відданість справі та велике бажання жити в країні без корупції. Кожен може стати частиною цієї команди.

 

«Проведення антикорупційної реформи було одним із головних запитів Революції Гідності. Через три роки можемо говорити про перші досягнення та виклики, з якими ми зіштовхнулися. За цей час були створені нові антикорупційні органи, які повинні очолити боротьбу із корупцією. З’явилися важливі антикорупційні інструменти. Зокрема, у 2016 була запущена система електронного декларування, що вважається одним із найбільших досягнень минулого року. Однак, рух вперед породжує опір та нові виклики. Один з них – зберегти довіру співгромадян до цієї реформи. А довіра не може з’явитися без адекватного інформування про свою роботу» – говорить Вікторія Козаченко, спеціаліст з інституційного розвитку Проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» ПРООН.

 

В рамках кампанії «Студенти проти корупції» будуть проведені зустрічі зі студентами у 13 вищих навчальних закладах у таких містах: Рівне, Вінниця, Івано-Франківськ, Ужгород, Луцьк, Львів, Чернівці, Одеса, Київ. Також заплановано зустрічі з представниками громадських організацій та медіа в регіонах.

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook