У Луцькій міській клінічній лікарні вперше усунули діафрагмальну грижу лапароскопічною операцією. Про це повідомляє Перший.
70-річна пацієнтка обійшлась кількома сантиметровими розрізами на животі замість травматичного втручання, – розповів завідувач відділення ургентної хірургії Артем Комарницький.
Що таке діафрагмальна грижа
Діафрагма – це тонкий м’язевий шар, який відділяє грудну порожнину від черевної. А грижа – це патологія, при якій органи черевної порожнини переміщуються в грудну. Це може відбуватись через природні отвори (місце, де стравохід переходить у шлунок) або ж патологічні, наприклад, отримані внаслідок травми.
Специфічних симптомів при діафрагмальній грижі немає, але можуть бути печія, біль в епігастрії (у верхній частині живота), здуття, відрижка. Щоб виявити цей дефект, потрібно щороку робити гастроскопію – огляд зондом стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки.
Ця пацієнтка скарг на здоров’я не мала, але її донька помітила, що мама швидко схудла і почала менше їсти. Обстеження показало наявність великої грижі.
«Були зміщені шлунок, поперечно-ободова кишка, великий та малий сальник. Усі вони знаходились в грудній порожнині», – пояснив хірург.
Що таке лапароскопія
Лапароскопія – це малоінвазивна операція, яка проводиться з допомогою лапароскопа (фактично камери) і хірургічних інструментів, які вводяться в черевну порожнину через маленькі розрізи.
Раніше операція з усунення діафрагмальної грижі проводилась класичним методом – з великим розрізом живота. Це було і травматично для пацієнта, і залишало великий шрам на все життя.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook