У п’ятницю, 19 лютого, у Луцьку на Театральному майдані вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Поминальні заходи пройшли по всій Україні з нагоди річниці Революції Гідності. Про це повідомляє кореспондент «Волинь.Правди» з місця події.
Вшанувати пам’ять полеглих на Майдані прийшло близько двох сотень небайдужих лучан, духовенство, представники влади. Зокрема, міський голова Луцька Ігор Поліщук, та заступники голови Волинської обласної ради та Волинської обласної державної адміністрації.
О 10:00 мітинг розпочався із церковного дзвону, що символізувало дзвони Михайлівського золотоверхого собору, які у 2013 році закликали Київ і всю Україну вставати, коли «силовики» жорстоко розганяли мирний мітинг на Майдані.
Представники духовенства помолилися за загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників війни на Донбасі. Після цього до присутніх звернувся митрополит Луцький та Волинський Михаїл, який закликав лучан пам’ятати про людей, які віддали своє життя заради волі, незалежності і територіальної цілісності України.
«Ми сьогодні вшановуємо не тільки імена тих людей, чиї фото зафіксовані на цьому стенді. Ми сьогодні вшановуємо цінності, за які ці люди виходили на Майдан. Це непорушність державних кордонів України, незалежність, гідність і воля. Людська пам’ять схильна забувати, але ми не востаннє збираємося на цьому місці, так буде завжди, щороку, тож і пам’ять про Героїв Небесної Сотні ніколи не зникне», – зазначив Михаїл.
Після молитви всі бажаючі поклали квіти до пам’ятного стенду Героїв Небесної Сотні.
Нагадаємо, Революція Гідності в Україні розпочалася у грудні 2013 року, коли після побиття мирного мітингу студентів на вулиці Києва та інших міст України вийшли за різними даними від кількох сотень тисяч до мільйона людей. Впродовж грудня протести в центрі Києва носили відносно мирний характер, однак 22 грудня 2013 року після побиття «Берукотм» помер перший мітингувальник – Павло Мазуренко із Житомирщини, Герой України (посмертно). Вже 22 січня, у День Соборності України, сталися перші розстріли протестувальників – загинули Михайло Жизневський та Сергій Нігоян, знайшли вбитим Юрія Вербицького, всі – Герої України (посмертно).
Ще п’ятеро активістів загинули з 22 січня до 18 лютого 2014 року, а в цей день розпочалися масові розстріли на Майдані, які тривали до 21 лютого. Всього до 21 лютого на Майдані загинули 88 учасників Революції Гідності, ще 20 померли пізніше внаслідок отриманих травм. Оскільки самооборона Майдану була поділена по сотням, загиблих назвали Небесно Сотнею, аби увічнити пам’ять про них і їхній подвиг у сучасній історії України.
Цьогоріч, 17 лютого Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моменті державотворення. За рішення проголосували 295 депутатів.
На жаль, на сьомому році війни за Незалежність є й такі парламентарі, які проголосували проти: Юрій Бойко, Сергій Дунаєв, Михайло Папієв («ОПЗЖ») та Ігор Молоток («За Майбутнє»). Не одностайно голосували за постанову й волинські депутати: Ігор Палиця та Степан Івахів («За майбутнє») не приймали участі в голосуванні, В’ячеслав Рубльов («Слуга народу») був відсутнім, лише Ігор Гузь та Ірина Констанкевич («За майбутнє») проголосували «За».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook