Лучани просять визнати розпорядження секретаря Луцькради нікчемним - Волинь.Правда

Лучани просять визнати розпорядження секретаря Луцькради нікчемним

Показати всі

Лучани просять визнати розпорядження секретаря Луцькради нікчемним

Лучани просять визнати розпорядження секретаря Луцькради Ігоря Поліщука «Про відновлення подачі теплоносія»  нікчемним, повідомляє “Волинська правда”.

Таку петицію в Єдиній системі місцевих петицій написала Ніна Мартинова.

У петиції йдеться про Розпорядженням від 14.04.2017 №208 «Про відновлення подачі теплоносія», підписаним секретарем міської ради Ігорем Поліщуком, де вказано, зокрема, «забезпечити подачу теплоносія на послуги централізованого опалення житлових будинків за наявності писбмового звернення більшості споживачів, що проживають в будинку (ОСББ, будинкового комітету чи ініціативних груп житлових будинків) про необхідність забезпечення теплом.

«Постановою Кабінету міністрів №74 від 2 березня 2015 року уряд України вніс зміни до Правил надання населенню послуг з газопостачання, чітко встановивши строки опалювального періоду – з 1 жовтня по 30 квітня включно», – зазначає лучанка.

«Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв», – пише жінка.

Посилаючись на пункт 3 в редакції Постанови КМ № 1135 від 31.10.2011, лучанка пише, що рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається  виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами,  правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами.

«У квітні 2016 року та квітні 2017 року жителі багатоквартирних будинків Луцька після прийняття виконкомом відповідних рішень про передчасне завершення опалювального сезону 2015-2016 та 2016-2017 р. зіткнулися з проблемою зниження температури в житлових кімнатах першого поверху, північної сторони будинків до 14-16 градусів при тому, що ЖКП вжито необхідних заходів до утеплення місць загального користування будинку, а мешканцями – до заміни старих вікон на склопакети», – пише Ніна Мартинова.

«З причини зниження температури житлових приміщень мешканці потерпають від підвищення вологості повітря в них, що до того ж спричиняє розповсюдження грибка на стінах, руйнування несучих конструкцій», – додає жінка.

«Викликає неабияке здивування той факт, що якщо при підвищенні середньомісячної температури в березні технічно можливим є зниження температури теплоносія і відповідно зменшення рахунків лучан за спожите тепло, то у квітні зниження температури носія вже не є технічно можливим – просто опалювальний сезон завершують. Мотивують тим, що при подальшому зниженні температури теплоносія в квітні – стає неможливим підтримувати температуру води для гарячого водопостачання – 55 градусів. Але як в такому разі температура води відповідає нормативу – 55 градусів – влітку, коли централізоване опалення однозначно зовсім відключене?» – обурюється лучанка.

Також жінка зазначила, що відповідно до пункту7 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування мають право тимчасово визначати інші норми споживання, кількісні та якісні показники та режим надання послуг в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Але аж ніяк не секретарем міськради одноосібно.

«Виходячи з цього, секретар міської ради не уповноважений приймати будь-яких рішень про відновлення опалювального сезону. Тим більше, абсолютно дико виглядає вимога отримання підписів для отримання комунальних послуг. Законодавством такого не передбачено», – йдеться у тексті петиції.

«Вимагаємо скасувати Розпорядження від 14.04.2017 №208 «Про відновлення подачі теплоносія», підписане секретарем міської ради Ігорем Поліщуком, як нікчемне та надати обгрунтовану відповідь, чому котельні Луцька не можуть , не завершуючи передчасно опалювальний сезон у місті, подавати в багатоповерхові будинки теплоносій нижчої температури для опалення в квітні», – пише жінка.

«Також потрібно розпочати в місті Програму з енергетичного аудиту багатоповерхових будинків з метою виявлення тепловтрат, про ліквідацію яких надати приписи балансоутримувачам задля усунення їх до початку опалювального сезону 2017-2018», – додає Ніна Мартинова.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook