Відповідна презентація матеріалів дослідження в рамках проекту «Український самоврядно-громадський стандарт» відбулася у Луцькій міськраді і,як розповів Кшиштоф Лонтка,такі дослідження в рамках проекту проводяться у 7 містах України: Вінниці,Дніпрі,Івано-Франківську,Луцьку,Полтаві,Рівному та Сумах. Він також додав,що головною метою проекту є поділитися польським досвідом залучення городян до управління містами.
Варто зауважити,що сам Кшиштоф Лонтка працює у муніципалітеті міста Любліна Республіки Польща і відповідає за залучення коштів ЄС для розвитку міста.
«На разі можна окреслити три моделі такого управління – бюрократичний,який ми успадкували з комуністичних часів,менеджерський,який є можливим завдяки тому,що містяни обирають мера та модель участі. Остання модель якраз і передбачає участь широких кіл мешканців в управлінні містом»,- розповів Кшиштоф Лонтка.
Одним із важелів,які впливають на запровадження цієї третьої управлінської моделі і є дослідження громадської думки щодо того,які проблеми першою чергою має вирішувати міська влада. Кшиштоф Лонтка розповів,що відповідні дослідження громадської думки лучан відбувалися у режимі он-лайн,при чому застосовувалася методика розроблена швейцарськими спеціалістами. «Вона полягає у тому,що першим питанням,на яке відповідали респонденти,було те,чи цікавить їх та чи інша проблема. І якщо проблема їх не цікавила,вони просто вилучалися із кола опитуваних. Така система робить опитування максимально об’єктивними»,- пояснив він.
Щодо Луцька,то за 10-ти бальною шкалою респондентам було запропоновано «поставити оцінку» якості вирішення у місті тої чи іншої актуальної проблеми. Відповідно,аспекти міського життя,які отримали найвищий бал були визначені як такі,що не вимагають першочергового втручання міської влади та негайного вирішення. У Луцьку до таких аспектів життя міста,згідно даних опитування,увійшли робота залізничного вокзалу,сайт Луцької міської ради,функціонування шкіл і дитсадків та робота поліції.
Натомість аспекти міського життя,які отримали найнижчу оцінку,були визначені як такі,що потребують негайного реагування міської влади та відповідних зусиль. У Луцьку,згідно опитування,це – погана якість питної води у кранах,нестача місць у дитсадках,недостатній рівень роботи із людьми,що мають алкогольну та наркотичну залежність,а також нестача місць для паркування автівок у центрі міста.
Як проінформував Кшиштоф Лонтка,в ході дослідження було опитано в режимі он-лайн 100 осіб.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook