Конституційний Суд визнав конституційним законопроект 158 депутатів Верховної Ради про скасування депутатської недоторканності, – про це повідомляє видання Українські Новини, посилаючись на власні джерела в суді.
Рішення у справі було прийнято в середу, 6 червня, текст рішення суду буде оприлюднено 7 червня.
КС в закритому режимі розглядав справу за конституційним зверненням Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту №6773 про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності вимогам статей 157 і 158 Конституції.
Суддею-доповідачем з цього питання була Наталя Шаптала.
Цей законопроект було внесено 158 депутатами парламенту.
Законопроектом пропонується виключити з Конституції ч. 1 і 3 ст. 80, в яких йдеться про наявність у парламентарів недоторканності, а також про неможливість притягнення їх до кримінальної відповідальності без згоди Ради.
Для розгляду в парламенті проект закону має отримати висновок КС про відповідність ст. 157 і 158 Конституції, в яких йдеться про неможливість внесення змін до Основного закону під час воєнного чи надзвичайного стану.
Також зазначено, що передбачувані зміни не можуть обмежувати права і свободи громадян і бути спрямованими на порушення незалежності і територіальної цілісності України.
Як відомо, 18 квітня КС почав розглядати законопроект про скасування депутатської недоторканності.
8 липня Порошенко підготував зміни до Конституції про скасування депутатської недоторканності.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook